- Postawa mieszkańców naszego powiatu jest godna podziwu, jestem bardzo wdzięczny za tak wielkie zaangażowanie i ogromne serce – zaznaczył Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, który odwiedził w piątek dwa punkty prowadzonych zbiórek dla Ukrainy w II LO oraz w CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.
5.376.286 zł – to środki dla województwa śląskiego przyznane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na 2022 r. z przeznaczeniem na pomoc dla domów pomocy społecznej w przeciwdziałaniu skutkom rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2.
Gdzie uzyskać pomoc? Jakiej pomocy można się spodziewać? Z jakich usług poradnictwa zawodowego można skorzystać oraz linki przydatnych stron internetowych? – to m.in. te informacje zawarte są w ulotkach informacyjnych, jakie przygotowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a które udostępnił Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu.
W związku z coraz zwiększą liczbą pytań mieszkańców, zwłaszcza osób przyjmujących pod swój dach uciekających przed wojną, przedstawiamy oficjalny komunikat NFZ w wersji polskiej oraz ukraińskiej, dotyczący dostępności polskiej opieki medycznej dla uchodźców z Ukrainy.
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zaznacza, że uchodźcy z Ukrainy poza wsparciem w postaci miejsca do zamieszkania, pomocy medycznej i socjalnej potrzebują również miejsc pracy.
W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, dzisiaj rano w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się pilne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym obok Zarządu Powiatu udział wzięli wójtowie i burmistrzowie gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych z powiatu raciborskiego.
Przyłączając się do Polskiej Akcji Humanitarnej, Powiat Raciborski wspólnie z wszystkimi gminami kontynuuje swoje działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy.
Informujemy, że prace nad stworzeniem „Raportu o stanie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez podmioty publiczne w Polsce według stanu na 1 stycznia 2021 r.” zostały zakończone.
Informujemy, że od dnia 1 października 2020 r. realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi jest projekt PO WER 2014 – 2020 pt. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”.
Przypominamy, że każdy właściciel lub zarządca budynku (mieszkalnego lub niemieszkalnego) ma ustawowy obowiązek złożyć deklarację o uruchomionym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
Klawisze Dostępności
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H