Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Jest decyzja! Szpital Rejonowy w Raciborzu będzie otwarty dla pacjentów bez COVID-19 2020-09-04, Piątek

Mamy dobrą wiadomości dla mieszkańców powiatu raciborskie. Jest to też niewątpliwy sukces w negocjacjach powiatowych władz samorządowych oraz dyrekcji szpitala z wojewodą.

Wsparcie dla pracodawców w ramach Tarczy antykryzysowej 2020-09-02, Środa

Wsparcie dla pracodawców w ramach Tarczy antykryzysowej

Do dnia 31.08.2020 r., Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu w ramach Tarczy antykryzysowej udzielił wsparcia w kwocie ok. 33.350.000,00 zł.

Podpisano umowy z wykonawcami dróg w Tworkowie i Górkach Śl. na kwotę 5 837 422,56 zł. 2020-08-31, Poniedziałek

Ostrzegamy przed silnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy na 1.09.2020 r. wydał dla powiatu raciborskiego ostrzeżenie drugiego stopnia o intensywnych opadach deszczu.

Publiczny transport zbiorowy na linii Racibórz - Rydułtowy 2020-08-31, Poniedziałek

Publiczny transport zbiorowy na linii Racibórz - Rydułtowy

W przyszłym roku Powiat Raciborski ma zamiar w własnym zakresie zorganizować przewozy autobusowe w publicznym transporcie zbiorowym na sieci komunikacyjnej obejmującej obszar powiatu raciborskiego na linii Racibórz – Rydułtowy przez Pogrzebień, Kornowac, Rzuchów i Pszów.

Uhonorowano pracowników raciborskiej służby zdrowia 2020-08-28, Piątek

Uhonorowano pracowników raciborskiej służby zdrowia

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w imieniu Prezydenta RP odznaczył wczoraj dwudziestu pracowników służby zdrowia Złotymi Krzyżami Zasługi.

Otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie 2020-08-28, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu 2020-08-28, Piątek

Nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu

Raciborski szpital wzbogacił się o nowy stół operacyjny. Pozyskane środki na zakup tego nowoczesnego sprzętu są pokłosiem ubiegłorocznej wizyty delegacji Powiatu Raciborskiego w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, kiedy to podpisano umowę na dostawę nowej karetki pogotowia.

Trwają przygotowania do uruchomienia hybrydowej działalności szpitala 2020-08-28, Piątek

Trwają przygotowania do uruchomienia hybrydowej działalności szpitala

Zbliżamy się do końca negocjacji w sprawie finansowania działalności Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu w nowej hybrydowej formie.

6 nowoczesnych autobusów w powiecie 2020-08-27, Czwartek

6 nowoczesnych autobusów w powiecie

Dziś odbyła się prezentacja nowych autobusów. To kolejne 6 z 10 nowoczesnych pojazdów, które będą obsługiwać mieszkańców powiatu.

• « Pierwsza