Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Marszałkowska wizyta gospodarcza w powiecie 2020-12-22, Wtorek

Marszałkowska wizyta gospodarcza w powiecie

Nabór kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych 2020-12-18, Piątek

Nabór kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Starosta Raciborski informuje o możliwości zgłaszania kandydatur na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu.

Funkcjonowanie urzędów w okresie świątecznym 2020-12-18, Piątek

Funkcjonowanie urzędów w okresie świątecznym

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne 24 grudnia br. Natomiast 31 grudnia br. urząd będzie pracował do godziny 12.00, bez możliwości obsługi klientów zewnętrznych.

Pamiętajmy o corocznym obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie 2020-12-16, Środa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu przypomina, że psy powyżej 3. miesiąca życia na obszarze całego kraju podlegają obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Zła jakość powietrza

W dniach 14 i 15 grudnia 2020 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego, szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie zła.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu ogłasza zapytanie ofertowe z zakresu stwierdzania zgonu i jego przyczyny oraz wystawiania karty zgonu na terenie powiatu raciborskiego 2020-12-14, Poniedziałek

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na stwierdzeniu zgonu i jego przyczyny oraz wystawieniu karty zgonu na terenie powiatu raciborskiego w sytuacjach, o których mowa w ustawie z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 roku 2020-12-14, Poniedziałek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 r. finansowanego ze środków PFRON.

Zła jakość powietrza w najbliższych dniach

W dniach 12 i 13 grudnia 2020 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego, szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie zła.

Powiat zamierza zawrzeć umowę na organizację publicznego transportu zbiorowego z Raciborza do Lysek 2020-12-10, Czwartek

Powiat Raciborski ogłasza zamiar bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej Racibórz – Lyski przez Raszczyce, Żytną, Raszczyce, Adamowice, Bogunice.

Strategia rozwoju, czy strategia przetrwania? Transport publiczny w czasie i po pandemii 2020-12-09, Środa

Okres największych restrykcji w transporcie publicznym związanych z wybuchem pandemii COVID-19 to bardzo trudny czas zarówno dla prywatnych, ale także dla publicznych przewoźników, jakim jest PKS w Raciborzu. Problemy związane z natychmiastową potrzebą całkowitej reorganizacji funkcjonowania spółki i nagły spadek liczby pasażerów to największe punkty „epidemicznego bilansu strat”.

• « Pierwsza