Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Konsultacje społeczne Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030 2021-11-17, Środa

Konsultacje społeczne Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projekt „Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030.

KOLEJNE ZADANIE POPOWODZIOWE GOTOWE DO REALIZACJI 2021-11-16, Wtorek

KOLEJNE ZADANIE POPOWODZIOWE GOTOWE DO REALIZACJI

To już czwarte gotowe do realizacji zadanie, na które Powiat Raciborski pozyskał dofinansowanie z puli środków na odbudowę obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku klęsk w postaci intensywnych – ekstremalnych, nawalnych deszczy z jednoczesnymi wichurami, które wystąpiły w dniach 12-16 maja oraz 12 czerwca bieżącego roku w naszym powiecie.

UMOWY NA 5 ZADAŃ POPOWODZIOWYCH ZAWARTE 2021-11-16, Wtorek

UMOWY NA 5 ZADAŃ POPOWODZIOWYCH ZAWARTE

Remont odcinków drogi powiatowej nr 3529S Borucin – Bolesław – Tworków to ostatnie, piąte zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu, jakie Powiat Raciborski zdobył na likwidację skutków nawałnic, które wyrządziły szkody w infrastrukturze dróg powiatowych w maju i czerwcu tego roku.

UMOWA na remont drogi powiatowej nr 3530S Bojanów - Borucin PODPISANA 2021-11-15, Poniedziałek

UMOWA na remont drogi powiatowej nr 3530S Bojanów - Borucin PODPISANA

Po umowie na remont drogi powiatowej Krzyżanowice – Owsiszcze zawartej 10 listopada, przyszedł czas na kolejną, której realizacja możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat środkom na likwidację skutków tegorocznych nawałnic, które uszkodziły infrastrukturę drogową.

POD SŁOŃCEM MALAGI 2021-11-15, Poniedziałek

POD SŁOŃCEM MALAGI

Zagraniczne staże zawodowe uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu dobiegły końca.

Ciąg dalszy remontów dróg powiatowych uszkodzonych w czasie tegorocznych nawałnic! 2021-11-15, Poniedziałek

To już trzecia umowa podpisana w ramach pozyskanych na ten cel środków z budżetu państwa, które stanową 80% kosztu kwalifikowalnego i wynoszą 557 644,91 zł. Na pozostałą kwotę czyli na 903 645,14 zł po połowie składają się Powiat Raciborski oraz gmina Krzyżanowice, co świadczy o dobrej współpracy samorządów.

Konsultacje społeczne w sprawie wysokości opłat w 2022 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych 2021-11-12, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie wysokości opłat w 2022 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie powiatu raciborskiego.

Startują remonty dróg powiatowych uszkodzonych w czasie tegorocznych nawałnic 2021-11-10, Środa

Startują remonty dróg powiatowych uszkodzonych w czasie tegorocznych nawałnic

Powiat pozyskał środki na realizację 5 zadań z puli likwidacji skutków tegorocznych nawałnic, które wyrządziły szkody w infrastrukturze dróg powiatowych w naszym powiecie w maju i czerwcu tego roku.

Śląski Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina o zimowych obowiązkach zarządców budynków 2021-11-09, Wtorek

Sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w powiecie raciborskim już wkrótce! 2021-11-08, Poniedziałek

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w powiecie raciborskim już wkrótce!

To będzie świąteczny jarmark z prawdziwego zdarzenia! Dokładnie przez 8 dni od 11 do 18 grudnia na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu będzie można spróbować świątecznych pyszności, kupić oryginalne prezenty, wzbudzić uśmiech na twarzy swoich dzieci i posłuchać na żywo swoich ulubionych gwiazd.

• « Pierwsza