Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Wydłużenie terminu ważności orzeczeń o niepełnosprawności oraz kart parkingowych

Informujemy, że na mocy przepisów ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r., poz. 568) następuje wydłużenie orzeczeń wydanych na czas określony.

Wydłużono termin zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu oraz rejestracji pojazdu sprowadzonego z UE

Nowe przepisy dot. zwalczania COVID-19 (tzw. specustawa) wydłużyły termin zgłosze­nia nabycia i zbycia pojazdu z 30 do 180 dni. Podobnie jest w przypadku pojazdów sprowadzonych z terytorium UE, wobec których termin na zarejestrowanie pojazdu również wydłużono do 180 dni.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem 2020-04-01, Środa

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Od dziś, tj 01 kwietnia br. do odwołania Rząd wprowadził kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem zgodnie z którymi każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte.

ZMIANA TERMINU ZAPŁATY OPŁATY ROCZNEJ Z TYTUŁU UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO GRUNTU SKARBU PAŃSTWA ORAZ OPŁATY Z TYTUŁU PRZEKSZTAŁCENIA

tarosta Raciborski reprezentujący Skarb Państwa informuje,uległy zmianie terminy opłat z tytułu użytkowania wieczystego gruntu Skarbu Państwa oraz opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, przypadające za 2020 rok.

Ograniczenia w powiatowo-gminnym transporcie publicznym 2020-03-31, Wtorek

Ograniczenia w powiatowo-gminnym transporcie publicznym

W związku z zagrożeniem wirusowym (COVID-19) oraz ograniczeniami w przemieszczaniu się mieszkańców wprowadzonymi przez Rząd, Powiat Raciborski w uzgodnieniu z samorządami gminnymi zawiesza z dniem 1 kwietnia 2020 r. niektóre kursy na liniach użyteczności publicznej

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim nie odbędzie się

Przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w kwietniu br. w powiecie raciborskim nie odbędzie się.

Zapowiedź pakietu pomocowego dla przedsiębiorców 2020-03-30, Poniedziałek

Zapowiedź pakietu pomocowego dla przedsiębiorców

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COYID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przewiduje nowe instrumenty, które będą realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj, 27 marca 2020 r. prognozowana jakość powietrza ze względu na przekroczenie wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Praca w systemie dwuzmianowym w raciborskim pośredniaku 2020-03-27, Piątek

Praca w systemie dwuzmianowym w raciborskim  pośredniaku

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z COVID-19 oraz z zadaniami, które w najbliższym czasie planuje się nałożyć na Powiatowe Urzędy Pracy w całym kraju, od 30 marca br. pracownicy tut. urzędu pracy będą pracować w systemie dwuzmianowym w godzinach: - pierwsza zmiana od 7.00 do 13.00. - druga zmiana od 14.00 20.00.

Powiatowy transport publiczny w obliczu epidemii 2020-03-25, Środa

Powiatowy transport publiczny w obliczu epidemii

W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego już od 16 marca Starosta Raciborski, jako organizator komunikacji powiatowej w obszarze powiatu raciborskiego ograniczył funkcjonowanie transportu do rozkładu jazdy obowiązującego w okresie wakacji szkolnych.

• « Pierwsza