Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Bardzo zła jakość powietrza

Dzisiaj, 09 marca 2021 r. ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła, a szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych bardzo zła.

Rewelacyjne dwie akredytacje Erasmus+ w CKZiU nr 1 w Raciborzu (Budowlanka - Gastronomik) 2021-03-09, Wtorek

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o akredytację. Miło nam poinformować, że CKZiU nr 1 jako jedna z niewielu szkół w Polsce i jako jedyna szkoła w Powiecie Raciborskim otrzymała akredytacje Programu Erasmus+ aż w dwóch sektorach: Kształcenie i szkolenia zawodowe i Edukacja szkolna.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! 2021-03-08, Poniedziałek

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Wszystkim Mieszkankom Powiatu Raciborskiego z okazji Dnia Kobiet składamy najlepsze życzenia, dużo zdrowia, szczęścia, realizacji planów, spełnienia marzeń oraz miłości.

Prace remontowe na drodze powiatowej w Górkach Śląskich 2021-03-05, Piątek

Prace remontowe na drodze powiatowej w Górkach Śląskich

Rozpoczęła się rozbudowa odcinka drogi powiatowej w Górkach Śląskich. Prace obejmują ul. Ofiar Oświęcimskich od skrzyżowania z ul. Nową i Jasną.

Drugie życie szkół. Czyli co słychać w szkołach Powiatu podczas nauki zdalnej? 2021-03-04, Czwartek

Drugie życie szkół. Czyli co słychać w szkołach Powiatu podczas nauki zdalnej?

Remonty w szkołach zawsze były w wakacje. Ten stały porządek rzeczy odwróciła pandemia. Skoro nie ma uczniów, można się zabrać za inwestycje. W związku z nieobecnością uczniów w budynkach szkolnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu wykorzystano czas zdalnego nauczania na remonty dzięki którym powstały nowe pracownie.

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej w Kornicach 2021-03-04, Czwartek

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej w Kornicach

Już wkrótce rozpocznie się rozbudowa odcinka drogi powiatowej w Kornicy. Będzie obejmować skrzyżowanie dróg powiatowych w kierunku Makowa i Pawłowa oraz odcinek drogi za skrzyżowanie z ul. Główną.

Kolejny sprzęt przekazany przez Fundację do raciborskiej lecznicy 2021-03-03, Środa

Kolejny sprzęt przekazany przez Fundację do raciborskiej lecznicy

Wczoraj, 2 marca br. Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu Ampularium na 160 ampułek – szt. 2, o wartości 540,0 zł (brutto). Ampularia przeznaczone są dla zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego w Raciborzu.

Powiat raciborski podsumowuje realizowane projekty 2021-03-03, Środa

Powiat raciborski podsumowuje realizowane projekty

Staraniami Zarządu Powiatu tylko w II połowie roku 2020 r. Powiat realizował 29 projektów o łącznej wartości: 92 534 757,06 zł, w tym dofinansowanie stanowiło 87 900 268,56 zł, a wkład własny powiatu raciborskiego wyniósł 4 634 488,50 zł.

Zarząd powierzył funkcję dyrektora MDK w Raciborzu 2021-03-02, Wtorek

Zarząd powierzył funkcję dyrektora MDK w Raciborzu

Dziś, 2 marca Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu Pani Agnieszce Busuleanu-Jaksik.

Zarząd Powiatu powołał nową tymczasową szefową Zamku 2021-03-02, Wtorek

Zarząd Powiatu powołał nową tymczasową szefową Zamku

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje ,iż jednogłośną decyzją Zarządu Powiatu Raciborskiego z dniem 8 marca 2021 r. na stanowisku dyrektora Domu Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu została zatrudniona Pani Grażyna Wójcik.

• « Pierwsza