Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Konsultacje społeczne w sprawie zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży 2021-03-17, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącego określenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

Teraz Jeszcze łatwiej zostawić swój 1% w naszym powiecie 2021-03-16, Wtorek

Teraz Jeszcze łatwiej zostawić swój 1% w naszym powiecie

W ramach kampanii "Wspieraj lokalnie" na naszej stronie uruchomiliśmy łatwy do obsługi program, dzięki któremu nie tylko można złożyć zeznanie podatkowe PIT, ale też w bardzo prosty sposób podarować 1% swojego podatku którejś z lokalnych organizacji pozarządowych.

Trwa nabór do konkursu na instalacje do produkcji pelletu 2021-03-16, Wtorek

Trwa nabór do konkursu na instalacje do produkcji pelletu

Do 31 marca 2021 r. trwa ogłoszony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkurs pilotażowy pn. „Budowa instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu”.

Festiwal „Śląskie Smaki” w Raciborzu coraz bliżej 2021-03-15, Poniedziałek

Festiwal „Śląskie Smaki” w Raciborzu coraz bliżej

Organizacja tegorocznej edycji Festiwalu „Śląskie Smaki” w Raciborzu nabiera tempa. Dziś w siedzibie tut. urzędu starosta Grzegorz Swoboda wraz z dyrektorem Zamku Piastowskiego w Raciborzu Grażyną Wójcik podpisali umowę na organizację Festiwalu na Zamku Piastowskim w Raciborzu ze Śląską Organizacją Turystyczną w Katowicach. ŚOT reprezentował jej prezes Grzegorz Wawoczny.

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu 2021-03-12, Piątek

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu

Odpowiadając na pojawiające się zapytania dotyczące przyjęć do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu prowadzonego przez Powiat Raciborski informujemy, placówka posiada wolne miejsca i przyjmuje na bieżąco osoby wymagające całodobowej opieki.

11 marca DZIEŃ SOŁTYSA 2021-03-11, Czwartek

11 marca DZIEŃ SOŁTYSA

Realizacja zadań związanych z ochroną firm i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa - stan na 28.02 2021 r. 2021-03-11, Czwartek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje, iż w okresie od 01.01 - 28.02.2021 r. w ramach wsparcia dla pracodawców realizował następujące usługi:

"Tydzień Otwartych Drzwi" już niebawem w szkołach powiatu raciborskiego 2021-03-11, Czwartek

"Tydzień Otwartych Drzwi" już niebawem w szkołach powiatu raciborskiego

W dniach 22 – 26 marca 2021 r. odbędzie się Tydzień Otwartych Drzwi, podczas którego będą promowały się szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Każdego dnia swoją ofertę edukacyjną będzie promowała inna szkoła.

Inwestycje na zdrowie! 2021-03-10, Środa

Inwestycje na zdrowie!

Prace remontowe dróg czy wsparcie płynące do szkół to nie jedyne zadania, jakie podejmuje Powiat Raciborski. Jako organ prowadzący Szpitala Rejonowego w Raciborzu regularnie dokłada również wszelkich starań, by poprawić dostępność i jakość usług w tak fundamentalnej dla bezpieczeństwa mieszkańców kwestii, jaką jest służba zdrowia.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj, 10 marca 2021 r. ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskiego, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych będzie zła.

• « Pierwsza