Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Ponad 5,5 mln zł wydatkowanych na wsparcie dla przedsiębiorców 2021-05-07, Piątek

Ponad 5,5 mln zł wydatkowanych na wsparcie dla przedsiębiorców

Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu na realizację zadań związanych z ochroną firm i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa wydatkowano już kwotę 5.638.006,82 zł co stanowi 872 pozytywnie rozpatrzone wnioski.

Trwają prace związane z wykaszaniem poboczy dróg powiatowych 2021-05-05, Środa

Trwają prace związane z wykaszaniem poboczy dróg powiatowych

Informujemy, iż obecnie na sieci dróg Powiatu Raciborskiego trwają intensywne prace związane z wykaszaniem poboczy. To kolejne działanie po ścinkach poboczy czy nasadzeniach drzew jakie Powiat realizuje swoimi siłami.

Starosta wręczył powierzenie funkcji dyrektorom 2021-04-29, Czwartek

Starosta wręczył powierzenie funkcji dyrektorom

Dziś starosta w imieniu Zarządu Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektorom.

Nowy samochód dla PZD w Raciborzu 2021-04-27, Wtorek

Nowy samochód dla PZD w Raciborzu

Dziś włodarz powiatu oficjalnie przekazał nowy pojazd do Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu.

Zarząd Powiatu nagrodził trenerów i działaczy sportowych 2021-04-23, Piątek

Zarząd Powiatu nagrodził trenerów i działaczy sportowych

Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Powiatu Raciborskiego biorąc pod uwagę liczne starty i sukcesy w zawodach sportowych, promocję i zaangażowanie w działalność sportową oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, podjął decyzję o przyznaniu nagród finansowych dla trenerów i działaczy sportowych.

Uwaga! już niebawem nabór wniosków z Tarczy Antykryzysowej 9.0 2021-04-23, Piątek

Uwaga! już niebawem nabór wniosków z Tarczy Antykryzysowej 9.0

Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wnioski o udzielenie ze środków Funduszu Pracy dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małemu przedsiębiorcy można składać wyłącznie w formie elektronicznej (za pomocą platformy praca.gov.pl) już od dnia 26.04.2021r. do końca sierpnia br.

Powiat otrzymał wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021-04-22, Czwartek

Powiat otrzymał wsparcie z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Rozwój infrastruktury i poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach to jedno z naszych priorytetowych celów i regularnych zadań. Po raz kolejny udało się pozyskać środki zewnętrzne na zaplanowane nowe inwestycje.

Informator naborowy na rok szkolny 2021/2022 2021-04-22, Czwartek

Informator naborowy na rok szkolny 2021/2022

Wzorem lat ubiegłych Powiat Raciborski przygotował dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych informator naborowy z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/2022.

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w siedzibie raciborskiego starostwa 2021-04-21, Środa

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w siedzibie raciborskiego starostwa

W Starostwie Powiatowym w Raciborzu w dniu 16 kwietnia 2021 roku odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego pt.: Majowy Turniej Szachowy dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz Powiatowy Turniej Piłki Nożnej 2021-04-21, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej Ludowego Klubu Sportowego Tworków na realizację zadania publicznego pt. "Majowy Turniej Szachowy dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz Powiatowy Turniej Piłki Nożnej" wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

• « Pierwsza