Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizacje zadania publicznego - „Sport, kultura, rekreacja - wakacyjna fascynacja” 2021-06-17, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” na realizację zadania publicznego pt. „Sport, kultura, rekreacja – wakacyjna fascynacja” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie powiatu raciborskiego 2021-06-16, Środa

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie powiatu raciborskiego

Informujemy o możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnych mediacji w punktach.

Drużyna z Ekonomika najlepsza w Polsce 2021-06-16, Środa

Drużyna z Ekonomika najlepsza w Polsce

Uczniowie klasy 3L technik logistyk Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu: Michał Kiner, Paweł Stępiński i Dawid Hamiga zajęli 1. miejsce w finale w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich organizowanych przez Fundację Przedsiębiorczości Revas!

Przed nami wyjątkowe dni na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2021-06-11, Piątek

Przed nami wyjątkowe dni na Zamku Piastowskim w Raciborzu

To pierwsze na taką skalę wydarzenia w powiecie raciborskim po trudnym dla wszystkich roku, który do góry nogami przewrócił COVID 19 i na długo pozbawił rozrywek, mających oderwać nas od życia codziennego i dostarczyć pozytywnych emocji.

EDYTA REICHEL I JEJ WIZJA ŁUŻYC 2021-06-10, Czwartek

EDYTA REICHEL I JEJ WIZJA ŁUŻYC

29 maja w Gut Saathain w Röderland w partnerskim powiecie Elbe-Elster odbyło się uroczyste otwarcie 13. PROFESJONALNEJ WYSTAWY ARTYSTÓW PLASTYKÓW, w którym Powiat Raciborski reprezentowała Edyta Reichel.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził powiat raciborski 2021-06-08, Wtorek

Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził powiat raciborski

Wizyta połączona była z uroczystością czepkowania studentów I i II roku kierunku pielęgniarstwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

4 czerwca Starostwo Powiatowe będzie nieczynne 2021-06-01, Wtorek

4 czerwca Starostwo Powiatowe będzie nieczynne

Informujemy, że w dniu 4 czerwca Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne.

Konsultacje społeczne w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli pedagogów, psychologów, logopedów i doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych powiatu 2021-06-01, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dot. zmiany uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli pedagogów, psychologów, logopedów i doradców zawodowych

27 maja - Dzień Samorządowca 2021-05-27, Czwartek

27 maja - Dzień Samorządowca

Otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie w roku 2021 programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie 2021-05-27, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn.: „Przeprowadzenie w roku 2021 programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.”

• « Pierwsza