Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Posiedzenie zespołu ds. określenia kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych powiatu raciborskiego 2022-02-04, Piątek

Dnia 2 lutego 2022r. odbyło się posiedzenie zespołu ds. określenia kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Ze względów pandemicznych przeprowadzone było w trybie zdalnym.

ZOSTAW SWÓJ 1% W POWIECIE RACIBORSKIM 2022-02-03, Czwartek

ZOSTAW SWÓJ 1% W POWIECIE RACIBORSKIM

Przed nami okres składania rozliczeń podatkowych, więc jak co roku zachęcamy, by 1% podatku przekazać naszym lokalnym organizacjom pożytku publicznego i w ten sposób wesprzeć ich działalność oraz wszelkie inicjatywy z korzyścią dla mieszkańców z terenu powiatu raciborskiego.

KARETKA WYMAZOWA W DYSPOZYCJI 2022-02-03, Czwartek

KARETKA WYMAZOWA W DYSPOZYCJI

Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia, według stanu na dzień 3 grudnia 2021 r., na terenie kraju działają 603 punkty pobrań wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, w tym na terenie województwa śląskiego 63 takie punkty. Adresy poszczególnych punktów można znaleźć na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizacje zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu 2022-02-03, Czwartek

APEL O OSTROŻNOŚĆ W ZWIĄZKU Z COVID-19 2022-01-28, Piątek

APEL O OSTROŻNOŚĆ W ZWIĄZKU Z COVID-19

W związku z piątą falą epidemii COVID–19 w celu ograniczenia kontaktów i liczby zakażeń apelujemy, aby osobiste wizyty w Starostwie Powiatowym w Raciborzu ograniczyć do minimum.

UWAGA! SMOG!

Informujemy, że na podstawie wyników pomiarów na stacjach monitoringu w dniu 24.01.2022 r. i prognoz jakości powietrza m.in. w powiecie raciborskim, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest ZŁA jakość powietrza, zwłaszcza w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI NA KONCERT NOWOROCZNY! 2022-01-19, Środa

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI NA KONCERT NOWOROCZNY!

Już w najbliższą niedzielę 23 stycznia o godz. 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się Koncert Noworoczny Prezydenta Miasta Racibórz oraz Starosty Powiatu Raciborskiego.

Awans uczniów CKZiU nr 1 do finału turnieju „Złota Kielnia” 2022-01-19, Środa

Awans uczniów CKZiU nr 1 do finału turnieju „Złota Kielnia”

15 stycznia 2022 r. odbył się w Gliwicach finał okręgowy 50. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Ekonomik wyjeżdża na praktyki do Sevilli 2022-01-14, Piątek

Ekonomik wyjeżdża na praktyki do Sevilli

Zespół Szkół Ekonomicznych, korzystając ze wsparcia programu Erasmus+, realizuje projekt "Praktyki zagraniczne - wyrównywanie szans młodzieży na rynku pracy". Całkowita kwota dofinansowania tego projektu wynosi 99 408 EUR.

BEZPIECZNE FERIE 2022

Od 14 lutego do 28 lutego w województwie śląskim, a już od dziś w naszym kraju rozpoczynają się ferie zimowe. Podobnie jak w latach poprzednich trwają działania pod wspólną nazwą „Bezpieczne ferie 2022”. Akcja mająca na celu skoordynowanie działań służb, inspekcji, straży województwa oraz samorządów terytorialnych dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

• « Pierwsza