Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Pomagamy Ukrainie - ZBIÓRKA OD 1 MARCA! 2022-02-28, Poniedziałek

Pomagamy Ukrainie - ZBIÓRKA OD 1 MARCA!

Przyłączając się do Polskiej Akcji Humanitarnej, Powiat Raciborski wspólnie z wszystkimi gminami kontynuuje swoje działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy.

Raport o stanie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez podmioty publiczne w Polsce 2022-02-25, Piątek

Informujemy, że prace nad stworzeniem „Raportu o stanie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez podmioty publiczne w Polsce według stanu na 1 stycznia 2021 r.” zostały zakończone.

Ruszył nabór wniosków o udział w pilotażu Standardów funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej. 2022-02-25, Piątek

Informujemy, że od dnia 1 października 2020 r. realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi jest projekt PO WER 2014 – 2020 pt. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”.

PAMIĘTAJ, ZŁÓŻ DEKLARACJĘ O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA BUDYNKÓW 2022-02-25, Piątek

PAMIĘTAJ, ZŁÓŻ DEKLARACJĘ O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA BUDYNKÓW

Przypominamy, że każdy właściciel lub zarządca budynku (mieszkalnego lub niemieszkalnego) ma ustawowy obowiązek złożyć deklarację o uruchomionym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Punkt szczepień na Wileńskiej od marca zawiesi działalność

Informujemy, że od 1 marca br. zostanie zawieszona działalność Punktu Szczepień Powszechnych przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Wileńskiej 6 w Raciborzu. Decyzje w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu Raciborskiego.

Powiat sfinansuje dodatkowe lekcje dla maturzystów 2022-02-23, Środa

Powiat sfinansuje dodatkowe lekcje dla maturzystów

„Nauka jest jak niezmierne morze… im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” (Stefan Żeromski)

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w 2022 roku 2022-02-23, Środa

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w 2022 roku

Informujemy, że ogłoszony został nabór kandydatów na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego oraz członków komisji wyborczej do przeprowadzenia wyborów.

DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ 2022-02-22, Wtorek

DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ

Informujemy, że Zarząd Powiatu Raciborskiego sprzedaje atrakcyjną działkę położoną w sąsiedztwie Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

ŚLUBOWANIE NOWEGO DYREKTORA PCS ZŁOŻONE 2022-02-22, Wtorek

ŚLUBOWANIE NOWEGO DYREKTORA PCS ZŁOŻONE

Dzisiaj, w obecności starosty oraz wicestarosty, uroczyste ślubowanie złożył dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu czyli nowo powołanej jednostki Powiatu Raciborskiego, która z powodzeniem zastąpiła dawny MOS.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu 2022-02-22, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 11.

• « Pierwsza