Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

KONKURS NA STANOWISKO DYREKTORA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITALA REJONOWEGO IM. DR. JÓZEFA ROSTKA W RACIBORZU 2022-10-27, Czwartek

Infolinia dla bezdomnych

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego uruchomił bezpłatny trzycyfrowy nr telefonu 987, pod którym przez cała dobę, od 1 listopada można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej 2022-10-26, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez Powiat Raciborski w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej

Konferencja tuBiznes Opener Europa za nami 2022-10-21, Piątek

Konferencja tuBiznes Opener Europa za nami

„Możliwości kooperacji gospodarczej na rynku polskim i niemieckim”, to tytuł konferencji tuBiznes Opener Europa, która odbyła się 20 października 2022 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Tematem przewodnim była współpraca gospodarcza na rynkach polskich i niemieckich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wicemarszałek Województwa Śląskiego - Wojciech Kałuża oraz Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda.

"Wyznaczanie dróg ku integracji" 2022-10-19, Środa

"Wyznaczanie dróg ku integracji"

3-7 października był tygodniem intensywnej wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami Zespołu Szkół Specjalnych, a partnerami ze szkół specjalnych z Hiszpanii i Chorwacji. Troje nauczycieli szkoły COOR Podravsko Sunce w Koprovnicy oraz dwie nauczycielki szkoły CPEE Pla de la Mesquita w Xativie gościli w Raciborzu obserwując uczniów podczas zajęć dydaktycznych i praktyk wspomaganych.

Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable" 2022-10-18, Wtorek

Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable"

W dniach 16 - 22.10.2022 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu gości dwudziestoosobową grupę młodzieży wraz z opiekunami z francuskiego Saint Malo w ramach projektu Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable".

Konferencja tuBiznes Opener Europa! 2022-10-17, Poniedziałek

Konferencja tuBiznes Opener Europa!

Możliwości kooperacji gospodarczej na rynku polskim i niemieckim - to tytuł konferencji tuBiznes Opener Europa, która odbędzie się 20 października na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Już teraz zapraszamy do rejestrowania się w wydarzeniu.

Konsultacje społeczne w sprawie wysokości opłat w 2023 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych 2022-10-14, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia wysokości opłat w 2023 r., za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie powiatu raciborskiego.

Konsultacje społeczne w sprawie ustalenia wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2023 roku na obszarze powiatu raciborskiego 2022-10-14, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2023 roku na obszarze powiatu raciborskiego.

Komunikat dotyczący potencjalnego zagrożenia radiacyjnego

Komunikat dotyczący potencjalnego zagrożenia radiacyjnego.

• « Pierwsza