Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim!

Dziś i jutro (01-02.03.2023 r.) jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Spotkanie autorskie z bohaterkami książki pt. "Wojna jest kobietą 2" w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu 2023-02-28, Wtorek

W Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu odbyło się spotkanie autorskie Pani Moniki Fibic z mieszkankami Domu, które miały sposobność zaistnienia jako bohaterki książki pt.: „Wojna jest kobietą 2”.

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia średniodobowego poziomu dopuszczalnego substancji w powietrzu

Analiza wyników pomiarów pyłu zawieszonego PM10 w Raciborzu, za okres od 01.02.2022 roku do 31.01.2023 roku wskazuje na ryzyko przekroczenia średniodobowego poziomu dopuszczalnego dla pyłu PM10 (ponad 35 dni ze stężeniem powyżej 50 μg/m3) na obszarze powiatu raciborskiego w 2023 r.

Umowa na realizację Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023 została zawarta 2023-02-24, Piątek

Dnia 22 lutego 2023 r. przedstawiciele Powiatu Raciborskiego zawarli umowę z Wojewodą Śląskim na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023.

Akademia Równych Szans - zakończenie drugiego etapu - luty 2023 2023-02-21, Wtorek

Akademia Równych Szans - zakończenie drugiego etapu - luty 2023

Od października 2022 do lutego 2023 w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu odbywały się zajęcia w ramach projektu „Akademia Równych Szans” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Właśnie zakończył się drugi etap realizacji projektu. Łącznie odbyło się 268 godzin dodatkowych zajęć, w których uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej.

Ogromny sukces Powiatu Raciborskiego - I miejsce wśród Powiatów w Polsce ! 2023-02-21, Wtorek

Ogromny sukces Powiatu Raciborskiego - I miejsce wśród Powiatów w Polsce !

Związek Powiatów Polskich wybrał najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Powiat Raciborski zajął I pozycję wśród najlepszych jednostek samorządu terytorialnego w swojej kategorii.

Do końca lutego można wybierać Europejskie Drzewo Roku 2023-02-20, Poniedziałek

Do końca lutego można wybierać Europejskie Drzewo Roku

Za nami półmetek głosowania na Europejskie Drzewo Roku 2023. W chwili obecnej na prowadzeniu z blisko 30 tysiącami głosów znajduje się polski Dąb Fabrykant - zwycięzca polskiej edycji konkursu Drzewo Roku organizowanego przez Klub Gaja.

Dyżur pracowników Urzędu Skarbowego w OIDON 2023-02-20, Poniedziałek

Dyżur pracowników Urzędu Skarbowego w OIDON

Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu informuje, że 7 marca br. (wtorek), w godz. od 10.00 do 13.00, w Ośrodku przy Placu Okrzei 4 w pokoju nr 9A dyżurować będą pracownicy Urzędu Skarbowego. Będą oni udzielać informacji i wyjaśniać wątpliwości na temat rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 r.

Spotkanie gospodarcze z Wicemarszałek Województwa Śląskiego Anną Jedynak na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2023-02-20, Poniedziałek

Dzisiaj, na zaproszenie starosty raciborskiego Grzegorza Swobody, w ramach wizyty gospodarczej, odbyło się spotkanie wicemarszałek Województwa Śląskiego Anną Jedynak oraz zastępcą dyrektora Departamentu Rozwoju i Transformacji Regionu Stefanii Koczar-Sikory w sprawie możliwości aplikowania o fundusze europejskie w województwie śląskim.

Czekamy na zgłoszenia młodzieży, chętnej do udziału w PARTNERSKIM OBOZIE MŁODZIEŻOWYM „CAMPtogether2023”! 2023-02-17, Piątek

Partnerski Obóz Młodzieżowy „CampTogether” to wspólny projekt 3 partnerskich powiatów: Raciborskiego, Elbe-Elster i Markischer Kreis, który realizowany będzie co roku w wakacje z towarzyszącym mu innym hasłem przewodnim i który skierowany jest do młodzieży, chcącej poszerzyć swoją wiedzę oraz przeżyć wspaniałą przygodę.

• « Pierwsza