Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Boiska szkolne ogólnodostępne od 1 czerwca 2015-05-21, Czwartek

Boiska szkolne ogólnodostępne od 1 czerwca

Już od 1 czerwca boiska sportowe przy trzech raciborskich szkołach podległych Powiatowi Raciborskiemu będą bezpłatnie ogólnodostępne. Popołudniami będzie można korzystać z boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, II Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Koncert laureatów VIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej 2015-05-19, Wtorek

Punktualnie o godz. 11.00 na scenie Raciborskiego Centrum Kultury rozpocznie się gala laureatów VIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej. Zmagania artystyczne w czterech kategoriach: recytacja, śpiew, taniec i teatr trwały od 11 do 14 maja w ośrodkach kultury w Raciborzu, Kobyli i Kuźni Raciborskiej. W środę poznamy najlepszych z nich.

Mobilny Punkt Informacyjny 26 maja w Raciborzu 2015-05-15, Piątek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego. MPI będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych 26 maja br. (wtorek) w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6, w godzinach 10.00-13.00.

Rada powiatu ponownie ukonstytuowana 2015-05-14, Czwartek

Rada powiatu ponownie ukonstytuowana

Wczoraj, tuż po godz. 14.00 w sali obrad starostwa odbyła się VII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Raciborskiego

Konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu 2015-05-13, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora: Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu przy ul. Stalmacha 12.

Pływadło 2015 2015-05-13, Środa

Pływadło 2015

Tegoroczny spływ odbywa się pod hasłem „Z biegiem Odry miasta łączymy, na 40-stkę do Kędzierzyna-Koźla zdążymy”. Jego trasa tradycyjnie liczy 42 kilometry, które załogi pokonają w dwa dni, 20 i 21 czerwca.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2015-05-13, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – MKS SMS "Victoria" w Raciborzu - na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. Realizacja inicjatyw zacieśniających współpracę sportowo-rekreacyjną w ramach umów partnerskich zawartych przez Powiat Raciborski.

RAFAKO ufundowało sprzęt informatyczny Mechanikowi 2015-05-13, Środa

RAFAKO ufundowało sprzęt informatyczny Mechanikowi

W nowoczesny ploter, czyli urządzenie niezbędne do nauki zawodów związanych z informatyką oraz wydajny serwer wyposażyła firma RAFAKO S.A. pracownię informatyczną w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpiło 11 maja w budynku szkoły.

Konsultacje społeczne tygodniowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych dla dyrektorów 2015-05-13, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji z projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia szczegółowych zasad określających tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych przez nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze szkół i placówek dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Ćwiczenie RENEGADE/KAPER 15/I już jutro 2015-05-11, Poniedziałek

We wtorek 12 maja br. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/KAPER 15/I z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

• « Pierwsza