Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

320 tys. zł z Rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej 2015-06-19, Piątek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje, że otrzymał środki z Rezerwy Ministra przeznaczone na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w wieku 30 - 50 lat.

Koncert jubileuszowy 30-lecia raciborskiego MDK już w piątek 2015-06-18, Czwartek

Koncert jubileuszowy 30-lecia raciborskiego MDK już w piątek

Już jutro na scenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu o godz. 18.00 rozpocznie się koncert wieńczący obchody 30-lecia działalności Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. W programie występy wychowanków kół tanecznych, wokalnych i teatralnych z towarzyszeniem orkiestry rozrywkowej Happy Big Band z Mysłowic, plener malarski.

NARCYZY 2015 przyznane. Uroczysta gala na zamku za nami 2015-06-18, Czwartek

NARCYZY 2015 przyznane. Uroczysta gala na zamku za nami

Narcyzy to nagrody dla najbardziej aktywnych kobiet, które swoją pracą zawodową i działalnością społeczną promują region. Wśród tegorocznych laureatek jest m.in. Kornelia Lach, dyrektor Zespołu Szkół w Krzanowicach, która od wielu lat prowadzi według własnego scenariusza w miejscowej szkole pionierskie zajęcia z edukacji regionalnej. Uroczysta gala odbyła się w środę 17 czerwca 2015 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

II Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych za nami 2015-06-17, Środa

W dniach 13-14 czerwca br. już po raz drugi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach zorganizował Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

Zapraszamy na Festiwal Orkiestr Dętych 2015-06-16, Wtorek

Zapraszamy na Festiwal Orkiestr Dętych

21 czerwca 2015 roku rusza III Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Tworkowie

Magdalena Wojak laureatką Grand Prix IV Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015 2015-06-15, Poniedziałek

Magdalena Wojak wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zdobyła Grand Prix IV Festiwalu Piosenki Europejskiej, który w dniach 11-13 czerwca br. odbył się w Raciborzu. Podczas koncertu finałowego na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego wokalistom akompaniowała Orkiestra Rozrywkowa Happy Big Band z Mysłowic pod dyrekcją Mirosława Kaszuby. Koncert poprowadzili Roksana Lewak i Mariusz Weidner.

Sukcesy uczniów II LO nagrodzone w Warszawie 2015-06-15, Poniedziałek

Sukcesy uczniów II LO, Jarosława Armatysa i Szymona Łopocza, nagrodzone w Warszawie.

Finał Festiwalu Piosenki Europejskiej - zapraszamy na sobotni koncert 2015-06-11, Czwartek

Finał Festiwalu Piosenki Europejskiej - zapraszamy na sobotni koncert

Już w sobotę na Zamku Piastowskim w Raciborzu (ul. Zamkowa 2) wystąpią młodzi i utalentowani wokaliści z Polski, Niemiec, Ukrainy, Estonii i Republiki Czeskiej. Początek koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

W czwartek startuje Festiwal Piosenki Europejskiej Racibórz 2015 2015-06-11, Czwartek

W czwartek startuje Festiwal Piosenki Europejskiej Racibórz 2015

Już w czwartek rozpocznie się IV edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015. W tym roku poza konkursem piosenki, spotkaniem z młodzieżą II LO, zaplanowano również warsztaty wokalne, festiwalowe jam session oraz koncert finałowy.

Wyniki konsultacji społecznych dot. wymiaru godzin zajęć dydaktycznych 2015-06-10, Środa

Ogłoszenie o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia szczegółowych zasad określających tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych przez nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze szkół i placówek dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

• « Pierwsza