Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na zajęcia 2015-07-02, Czwartek

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na zajęcia

Jeśli twoją pasją jest teatr, masz talent plastyczny, kochasz taniec, w twej duszy gra muzyka, chcesz miło spędzić czas wolny poszerzając jednocześnie artystyczne horyzonty - koniecznie przyjdź do nas! Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach organizowanych w naszej instytucji w roku szkolnym 2015/2016.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej - turniej mini zapasów i pokazy zapaśnicze 2015-07-02, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej MKZ Unia Racibórz - na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu pt. „Turniej Mini Zapasów i Pokazy Zapaśnicze w ramach XXIII Memoriału im. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

70 lat Kasprowicza - zjazd absolwentów i przyjaciół 10 października 2015-07-01, Środa

70 lat Kasprowicza - zjazd absolwentów i przyjaciół 10 października

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu zaprasza na zjazd absolwentów z okazji 70-lecia szkoły. Wydarzenie odbędzie się 10 października br.

Najbezpieczniejsze gospodarstwo w województwie śląskim jest w Raciborzu 2015-07-01, Środa

Najbezpieczniejsze gospodarstwo w województwie śląskim jest w Raciborzu

Zakończyły pracę Wojewódzkie Komisje Konkursowe XIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wśród 16 najbezpieczniejszych gospodarstw w kraju jest gospodarstwo państwa Sylwii i Stefana Stroków z Raciborza. Już jutro w oddziale regionalnym KRUS w Częstochowie odbędzie się uroczyste podsumowanie etapu śląskiego. 22 lipca natomiast raciborskie gospodarstwo będzie wizytowane przez komisję centralną.

Zasady udzielania dofinansowania na przedsięwzięcia kulturalne w 2016 roku wnioski do 10 września br. 2015-07-01, Środa

Powiat Raciborski rokrocznie wspiera organizatorów przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, przeznaczając na ten cel ponad 100 tys. złotych.

Polsko-niemiecko-francuska ekspozycja zagości w raciborskim Zamku 2015-06-25, Czwartek

Polsko-niemiecko-francuska ekspozycja zagości w raciborskim Zamku

W ramach współpracy międzynarodowej Powiatu Raciborskiego do Raciborza przyjadą prace artystów z niemieckiego miasta Rendsburg oraz francuskiego miasta Vierzon. Powiat będzie reprezentować 3 artystów.

II LO na kursie językowym w Salamance 2015-06-25, Czwartek

II LO na kursie językowym w Salamance

W dniach 13-20 czerwca 2015 r. grupa 10 uczniów z klas pierwszych i drugich pod opieką pani Joanny Opieli wybrała się w podróż do Salamanki.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych 2015-06-22, Poniedziałek

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Niedzielne popołudnie rozbrzmiewało w Tworkowie wieloma znamienitymi przebojami, a pogoda sprzyjała relaksowi na świeżym powietrzu – wszystko za sprawą III Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.

IV Zamkowa Noc z Duchami już wkrótce na zamku 2015-06-19, Piątek

IV Zamkowa Noc z Duchami już wkrótce na zamku

26 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na IV Zamkową Noc z Duchami. Tradycyjnie już zakończy rok szkolny i będzie dobrym wstępem do letnich wakacji. Tym razem zapraszamy od godz. 18.30. Jak zawsze nie zabraknie fire-show, występów na scenie, stoisk gastronomicznych, zwiedzania zamku późną porą, szczypty horroru a przede wszystkim dobrej zabawy dla dzieci i osób dorosłych. Mile widziane wszelkie przebrania.

Koncert z okazji 30-lecia MDK w Raciborzu zostaje przeniesiony 2015-06-19, Piątek

Zaplanowany na dziś koncert wieńczący obchody 30-lecia działalności Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu z uwagi na warunki pogodowe zostaje przeniesiony na 25 czerwca br. na godz. 17.00.

• « Pierwsza