Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Konsultacje Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 r. 2018-10-11, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt „Programu współpracy Powiatu Raciborskiego organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok”.

Dziennikarze na tropie... z wizytą w Niemczech 2018-10-10, Środa

Dziennikarze na tropie... z wizytą w Niemczech

Wywiady i spotkania z Polakami mieszkającymi w Niemczech, wizyty w archiwum, szkole, muzeum i byłym obozie dla jeńców, czy rozmowy i zajęcia z rówieśnikami z partnerskiego powiatu Märkischer Kreis. Tak w skrócie wyglądał program realizowany w dniach 5-8 października br. w ramach projektu pn. „Młodzi dziennikarze na tropie wyjątkowych relacji polsko-niemieckich naznaczonych wojnami”.

Wyniki konsultacji społecznych projektu rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu raciborskiego 2018-10-08, Poniedziałek

Powiat Raciborski ogłasz wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu raciborskiego.

Remont ul. Korczaka w Raciborzu 2018-10-03, Środa

Remont ul. Korczaka w Raciborzu

W związku z zapytaniami mieszkańców, informujemy o remoncie ul. Korczka w Raciborzu. Remont dotyczy przebudowy drogi wraz z kanalizacją deszczową oraz chodnikami.

Raciborski Mechanik na FERREXPO ROBOT FEST 2018 na Ukrainie 2018-10-01, Poniedziałek

Raciborski Mechanik na FERREXPO  ROBOT FEST 2018 na Ukrainie

W dniach 27-29 września na zaproszenie ukraińskiego miasta Horiszni Płąwni 7-osobowa delegacja powiatu raciborskiego uczestniczyła w Ferrexpo Robot Fest 2018, czyli festiwalu, zawodach konstrukcyjnych i programowania robotów wykonanych z klocków LEGO.

Młodzi dziennikarze na tropie polsko-niemieckich relacji 2018-09-19, Środa

Młodzi dziennikarze na tropie polsko-niemieckich relacji

Od soboty do wtorku (15-18 września br.) sześcioro młodych „dziennikarzy” z Polski i Niemiec wraz z opiekunami realizowało projekt pn. „Młodzi dziennikarze na tropie wyjątkowych relacji polsko-niemieckich naznaczonych wojnami”.

„Przy książęcym stole” - wernisaż z degustacją potraw na Zamku Piastowskim 2018-09-12, Środa

„Przy książęcym stole” - wernisaż z degustacją potraw na Zamku Piastowskim

We wtorkowe popołudnie 11 września 2018 r. w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy pt. „Przy książęcym stole” wraz z degustacją potraw, przyrządzonych na styl średniowieczny.

Projekt "Szkoła młodych przedsiębiorców" 2018-09-10, Poniedziałek

Projekt "Szkoła młodych przedsiębiorców"

Projekt "Szkoła młodych przedsiębiorców" zostanie realizowany od września do grudnia 2018 roku. Głównym celem będzie nabycie wiedzy i umiejętności korzystania z narzędzi startupowych, pomagających założyć własną, innowacyjną firmę, potrzebnych do tworzenia i weryfikowania pomysłów biznesowych oraz ich wprowadzania na rynek.

Jesienna akcja szczepienia lisów

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19.09.-28.09.2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

„Przy Książęcym Stole” - wystawa w ramach projektu polsko-czeskiego 2018-09-04, Wtorek

„Przy Książęcym Stole” - wystawa w ramach projektu polsko-czeskiego

11 września 2018 o godzinie 17:00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prezentującej wspólną historię i kulturę kulinarną z czasów średniowiecza na terenie obecnego Euroregionu Silesia. Wydarzenie połączone będzie z degustacją potraw przyrządzonych według średniowiecznych receptur.

• « Pierwsza