Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej 2018-10-26, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez Powiat Raciborski w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej:

Realizacja projektu pn.: "Szkoła młodych przedsiębiorców" 2018-10-24, Środa

Realizacja projektu pn.: "Szkoła młodych przedsiębiorców"

W ramach projektu pt.: "Szkoła młodych przedsiębiorców", realizowanego od września przez Powiat Raciborski, została uruchomiona strona internetowa, na której znajdują się materiały i treści związane z przedsiębiorczością startupową http://szkolaprzedsiebiorcow.edu.pl/

Dzień Seniora w DPS "Złota Jesień" 2018-10-19, Piątek

Dzień Seniora w DPS "Złota Jesień"

Życzenia zdrowia, pomyślności i wielu lat życia upływających w spokojnej i przyjaznej atmosferze wśród przyjaciół.

Oferta zajęć w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu (rok szkolny 2018/2019) 2018-10-19, Piątek

Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego zaprasza chętne dziewczęta z klas czwartej, piątej i szóstej szkoły podstawowej na bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki ręcznej.

Jakość powiatrza uległa pogorszeniu

W nadchodący weekend ze względu na przekroczenie dobowych warości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) osiągneła posiom dostateczny.

Festiwal Perspektyw wystartował 2018-10-17, Środa

Festiwal Perspektyw wystartował

Doskonale przygotowane stoiska wystawiennicze, innowacyjne prace uczniów i absolwentów, prezentacje nowoczesnych technologii.

Pracownie do praktycznej nauki zawodu 2018-10-16, Wtorek

Jest ich łącznie 18 - 10 w „Mechaniku”, 7 w „Budowlance” i 1 w „Ekonomiku”. Niektóre zostały wyremontowane i przeszły „metamorfozę”, inne powstały od nowa.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej na raciborskim Zamku 2018-10-15, Poniedziałek

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej na raciborskim Zamku

Dziś, 15 października, w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyła się uroczystość z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

O aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu 2018-10-12, Piątek

O aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu

Wczoraj w raciborskim starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Dobra lokalizacja i bliskość przekładają się na klientów 2018-10-11, Czwartek

Dobra lokalizacja i bliskość przekładają się na klientów

Dziewięć miesięcy działalności, 1492 przyjęte wnioski i 1263 wydane orzeczenia. Tak w skrócie można podsumować 3 kwartały pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu.

• « Pierwsza