Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

25-lecie partnerskiego powiatu Elbe-Elster 2019-01-08, Wtorek

25-lecie partnerskiego powiatu Elbe-Elster

W niedzielę, 6 stycznia w Bad Liebenwerda, w Niemczech, odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia powstania powiatu Elbe-Elster. Na tę okoliczność do niemieckiego samorządu przybyły delegacje ze wszystkich samorządów partnerskich tj. Powiatu Märkischer Kreis, raciborskiego i nakielskiego.

Zła jakość powietrza

Dzisiaj (7 stycznia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła.

Powiat uruchomił obligacje dla szpitala 2019-01-04, Piątek

Powiat uruchomił obligacje dla szpitala

Rok 2018 był rokiem, w którym udało się zrealizować większość z zaplanowanych przez samorząd powiatowy przedsięwzięć i inwestycji. Były one finansowane ze środków własnych powiatu, pozyskanych środków zewnętrznych, tak krajowych jak i europejskich.

PKS Racibórz będzie kontynuować działalność przewozową na terenie Powiatu Wodzisławskiego 2018-12-28, Piątek

21 grudnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim podpisana została umowa na obsługę komunikacji publicznej na terenie powiatu wodzisławskiego przez PKS Sp. z o.o. w Raciborzu, w którym większościowy pakiet udziałów posiada Powiat Raciborski.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj, 19 grudnia ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie zła.

Funkcjonowanie urzędu w okresie świątecznym 2018-12-18, Wtorek

Funkcjonowanie urzędu w okresie świątecznym

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Raciborzu 24 grudnia i 31 grudnia będzie czynne od godz. 07.30 do godz. 12.00.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj (18 grudnia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła. Ponadto jutro (19 grudnia) spodziewany poziom jakości powietrza osiągnie wartość bardzo złą.

Wyniki konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji 2018-12-18, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego

Wyniki konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Raciborskiego 2018-12-18, Wtorek

Powiat Raciborski ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Raciborskiego.

Wyrównywanie różnic między regionami III - dofinansowanie z PFRON-u do 21 stycznia 2018-12-18, Wtorek

Informujemy o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2019 r. finansowanego ze środków PFRON. Termin składania wniosków upływa 21 stycznia 2019 roku.

• « Pierwsza