Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Ferie Zimowe 2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2019-02-05, Wtorek

Ferie Zimowe 2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Już wkrótce zimowe ferie w województwie śląskim. Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował kilka atrakcji.

„Festiwal Perspektyw 2018” - spotkanie podsumowujące na Zamku Piastowskim 2019-02-05, Wtorek

„Festiwal Perspektyw 2018” - spotkanie podsumowujące na Zamku Piastowskim

4 lutego, w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie podsumowujące czwartą edycję „Festiwal Perspektyw 2018”.

Fundacja na rzecz Szpitala pomoże rozliczyć PIT 2019-02-04, Poniedziałek

Fundacja na rzecz Szpitala pomoże rozliczyć PIT

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, że w okresie od dnia 14 lutego do 25 kwietnia 2019 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2018 rok.

Zła jakość powiatrza

Dzisiaj (1 lutego) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła.

Bardzo zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj (tj. 31 stycznia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, spodziewana jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie bardzo zła.

Powiat pozyskał prawie 8 milionów złotych na scalanie 2019-01-29, Wtorek

Powiat pozyskał prawie 8 milionów złotych na scalanie

Pozyskanie blisko 8 milionów złotych umożliwi do roku 2023 przeprowadzenie procesu scalania łącznie 769 ha gruntów w gminach Krzyżanowice i Pietrowice Wielkie. Będzie to możliwe dzięki środkom z PROW na lata 2014-2020. Oba wnioski powiatu raciborskiego zajęły dwa pierwsze miejsca na liście projektów zakwalifikowanych do współfinansowania.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach 2019-01-29, Wtorek

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach

Do 28 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Rada powiatu powołała nowego skarbnika 2019-01-29, Wtorek

Rada powiatu powołała nowego skarbnika

Rada powiatu powołała na stanowisko skarbnika Romana Nowaka.

Nagrody starosty Mieszko AD 2018 wręczone 2019-01-27, Niedziela

Nagrody starosty Mieszko AD 2018 wręczone

Gabriela Materzok w dziedzinie kultury, Hanna Nitefor w dziedzinie społecznej, Łukasz Kuschnik w dziedzinie promocji, Stanisław Borowik za całokształt działalności oraz Bolesław Piróg – nagroda specjalna, to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2018.

Łatwiejsze dojście do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności 2019-01-23, Środa

Łatwiejsze dojście do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Można już w pełni korzystać z pochylni dla osób niepełnosprawnych, która ułatwia dotarcie do Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Znacząco skraca ona dojście z parkingu szpitala (wejście główne) na drogę wewnętrzną przy Zespole.

• « Pierwsza