Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Powiat raciborski na Dniu bez Samochodu w Niemczech 2019-07-03, Środa

Powiat raciborski na Dniu bez Samochodu w Niemczech

W niedzielę, 30 czerwca br. punktualnie o 10.30 został zamknięty 21km odcinek drogi Volme w partnerskim powiecie Maerkischer Kreis. Przez cały dzień korzystali z niego rowerzyści, wrotkarze, rolkarze i piesi.

Uczniowie z Raciborza w Horishni Plavni

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Raciborza od 02 czerwca br. gościli na obozie sportowo-językowym w Horishni Plavni.

PTTK Racibórz z partnerską wizytą w Maerkischer Kreis 2019-07-02, Wtorek

PTTK Racibórz z partnerską wizytą w Maerkischer Kreis

Od 25 do 30 czerwca br. w Niemczech w partnerskim powiecie Märkischer Kreis przebywała grupa członków PTTK Racibórz. Razem ze stowarzyszeniem wędrowników SGV (Sauerländische Gebirgsverein) przemierzała Sauerland, i nie tylko, i odkrywała lokalne atrakcje.

Spotkanie z laureatką eliminacji wojewódzkich 17. edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2019-07-02, Wtorek

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie śląskim w roku 2019, w ramach eliminacji do XVII Ogólnokrajowego Konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, uznano gospodarstwo pani Renaty Wiesner z miejscowości Bieńkowice, w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silne burze

Na dzisiejsze popołudnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało komunikat ostrzegawczy dla województwa śląskiego o możliwości wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h.

Parking przy DPS „Złota Jesień” w Raciborzu 2019-07-01, Poniedziałek

Parking przy DPS „Złota Jesień” w Raciborzu

W Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” zostało oddanych do użytku dziewięć nowych miejsc parkingowych, przeznaczonych dla pracowników i gości Domu. Prace budowlane wykonała Firma Remontowo Budowlana „PRES -BUD” z Rybnika.

Indywidualna ochrona przed komarami w domu i ogrodzie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu udostępnił ulotkę informującą o sposobach ochrony przed komarami w najbliższym otoczeniu człowieka.

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie raciborskim 2019-06-27, Czwartek

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie raciborskim

W ramach organizacji nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie raciborskim, przekazujemy informacje o miejscach i sposobie jej uzyskania.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa 2019-06-26, Środa

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

W związku z realizacją zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieopłatnego poradnictwa obywatelskiego Starostwo Powiatowe w Raciborzu zamieściło listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, zawierającą dane jednostek nieodpłatnego poradnictwa uporządkowaną według tematyki.

Powiatowe badania wad postawy w Krzanowicach 2019-06-26, Środa

Powiatowe badania wad postawy w Krzanowicach

W dniu 26.06.2019 r. w kolejnej gminie powiatu raciborskiego, tym razem w Urzędzie Miasta w Krzanowicach, miało miejsce spotkanie dotyczące planowanego przeprowadzenia nieodpłatnych badań wad postawy dzieci klas I-III szkoły podstawowej.

• « Pierwsza