Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Jubileusz pracy dyrektora oraz powierzenie funkcji wicedyrektora 2019-09-04, Środa

Jubileusz pracy dyrektora oraz powierzenie funkcji wicedyrektora

Dzisiaj, 4 września, w starostwie gratulacje z okazji jubileuszu 30-lecia pracy zawodowej nauczyciela z rąk starosty Grzegorza Swobody oraz wicestarosty Marka Kurpisa odebrał Sławomir Janowski – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

Raciborski PKS testuje nowe autobusy 2019-09-04, Środa

Raciborski PKS testuje nowe autobusy

Od 27 sierpnia do 10 września na drogach powiatu raciborskiego i wodzisławskiego będzie można spotkać testowe autobusy Karsan Atak oraz Isuzu Novocity Life.

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019-09-02, Poniedziałek

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Dziś, po wakacyjnej przerwie, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbyła się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

Wakacje dobiegają końca - szkoły gotowe na pierwszy dzwonek 2019-08-30, Piątek

Wakacje dobiegają końca - szkoły gotowe na pierwszy dzwonek

Po wakacyjnej przerwie, w poniedziałek 2 września, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbędzie się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

Powiat aplikuje o środki z Funduszu Dróg Samorządowych 2019-08-29, Czwartek

Powiat aplikuje o środki z Funduszu Dróg Samorządowych

Dwa projekty, ale aż cztery odcinki dróg do remontu, przebudowy i rozbudowy. Powiat złożył do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wnioski o dofinasowanie remontów dróg w gminach Krzyżanowice, Nędza i Pietrowice Wielkie. Łączna wartość zadań jest szacowana na ponad 16 milionów złotych.

Najaktywniejszy senior w województwie poszukiwany 2019-08-28, Środa

Najaktywniejszy senior w województwie poszukiwany

To już trzecia edycja organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim.

Powiat raciborski członkiem związku Śląska energia 2019-08-26, Poniedziałek

Powiat raciborski członkiem związku Śląska energia

Dziś w starostwie powiatowym w Gliwicach sześć powiatów, w tym powiat raciborski podpisało list intencyjny na rzecz utworzenia powiatowo-gminnego związku pn. Śląska energia.

e-recepty już od przyszłego roku 2019-08-23, Piątek

e-recepty już od przyszłego roku

Przypominamy, że od stycznia 2020 r. poza nielicznymi wyjątkami, pozostać w obiegu mają tylko recepty wystawione elektronicznie (tzw. e-recepty).

Możliwość zgłaszania kandydatur do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu. 2019-08-23, Piątek

Do 13 września br. istnieje możliwość zgłaszania kandydatur do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu.

Program ochrony środowiska przed hałasem 2019-08-21, Środa

Program ochrony środowiska przed hałasem

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o przystąpieniu do opracowania projektu „Programu ochrony środowiska przed hałasem dla terenów położonych wzdłuż odcinków dróg Powiatu Raciborskiego, na których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu”.

• « Pierwsza