Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Puchary Starosty dla strażaków wręczone 2019-09-28, Sobota

Puchary Starosty dla strażaków wręczone

W sobotę 28 września 2019 r. na stadionie Rafako w Raciborzu odbyły się 10. Zawody sportowo-pożarnicze o puchar Starosty Raciborskiego, w których wzięło udział 16 drużyn, w tym 7 kobiece.

Program ochrony środowiska przed hałasem 2019-09-24, Wtorek

Program ochrony środowiska przed hałasem

Zarząd Powiatu Raciborskiego przystąpił do opracowania projektu „Programu ochrony środowiska przed hałasem dla terenów położonych wzdłuż odcinków dróg Powiatu Raciborskiego, na których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu”.

Nowy cennik PKS-u 2019-09-23, Poniedziałek

Nowy cennik PKS-u

Powiat Raciborski jako organizator publicznego transportu zbiorowego informuje, że od dnia 23 września 2019 r. zmianie uległy ceny biletów jednorazowych i miesięcznych ulgowych za przejazdy z Raciborza do miejscowości położonych na terenie gmin Nędza oraz Kuźnia Raciborska.

Powiat raciborski i miasto Rendsburg obchodzą 15. urodziny 2019-09-23, Poniedziałek

Powiat raciborski i miasto Rendsburg obchodzą 15. urodziny

W dniach 20-21 września br. w powiecie raciborskim gościła oficjalna delegacja z partnerskiego miasta Rendsburg. Głównym celem wizyty było podsumowanie 15-letniej współpracy samorządów.

Mistrzynie Polski i Świata nagrodzone przez starostę

Dziś do starostwa powiatowego w Raciborzu zawitał Zespół Tęcza III.

Kongres Żeglugi Śródlądowej a sprawy powiatu raciborskiego 2019-09-18, Środa

Kongres Żeglugi Śródlądowej a sprawy powiatu raciborskiego

W Opolu trwa II Kongres Żeglugi Śródlądowej. Podczas spotkań roboczych zostały także omówione sprawy nurtujące samorządowców powiatu raciborskiego.

Sprzątanie świata tuż tuż 2019-09-18, Środa

Sprzątanie świata tuż tuż

Już w najbliższy weekend (20-22 września) uczniowie raciborskich szkół wyruszą w teren, aby sprzątać i swoim przykładem uczyć poszanowania środowiska.

Tradycyjnie bardzo dobry występ pływaków w Werdohl 2019-09-11, Środa

Tradycyjnie bardzo dobry występ pływaków w Werdohl

Niemal 100 medali zdobyli pływacy reprezentujący Racibórz i powiat raciborski 7 i 8 września na 35. Internationales Schwimmfest w Werdohl.

15 lat minęło. Jubileusz partnerstwa z Rendsburgiem

W dniach 5-9 września delegacja powiatu raciborskiego, której przewodniczył starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przebywała w Rendsburgu (Niemcy, Szlezwik-Holsztyn), gdzie uczestniczyła w obchodach 15-lecia współpracy partnerskiej powiatu raciborskiego i Rendsburga. W tym samym terminie gościła również delegacja z miasta Haapsalu w Estonii, z którym Rendsburg świętował 30 lat partnerstwa.

Spotkanie informacyjne w sprawie dodatku 500+ dla osób niepełnosprawnych 2019-09-09, Poniedziałek

Spotkanie informacyjne w sprawie dodatku  500+ dla osób niepełnosprawnych

Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Raciborzu oraz Oddział ZUS w Rybniku organizują wyjazdowe dyżury, w czasie których będzie można poznać szczegółowe informacje na temat świadczenia 500+ dla osób niepełnosprawnych.

• « Pierwsza