Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Festiwal Perspektyw 2019 - promocja szkolnictwa technicznego i zawodowego powiatu 2019-10-17, Czwartek

W Arenie Rafako odbył się „Festiwal Perspektyw 2019”. Wydarzenie które promuje szkolnictwo techniczne i zawodowe w powiecie raciborskim przyciągnęło prawie 1 000 uczniów klas 8 szkół podstawowych z terenu powiatu raciborskiego oraz powiatów ościennych.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej na raciborskim Zamku 2019-10-15, Wtorek

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej na raciborskim Zamku

Wczoraj, 14 października, w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyła się uroczystość z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej 2019-10-14, Poniedziałek

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom administracji oświaty przekazuję serdeczne podziękowania oraz słowa uznania i szacunku za pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży.

Konsultacje społeczne wysokości opłat w 2020 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie powiatu raciborskiego 2019-10-11, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 450 ze. zm.) projektu Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego

Zachować pamięć - młodzież powiatu raciborskiegp odkrywa polsko-niemieckie relacje 2019-10-11, Piątek

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy powiatów: raciborskiego i Märkischer, które wspólnie realizują projekt pt. „Wege zur Erinnerung – sind Chancen für die Zukunft”. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Czym jest mediacja? - wykład otwarty w Starostwie Powiatowym w Raciborzu 2019-10-08, Wtorek

Czym jest mediacja? - wykład otwarty w Starostwie Powiatowym w Raciborzu

Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA prowadzące punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego serdecznie zaprasza na spotkanie edukacyjne, którego tematem będzie mediacja.

Nowa karetka dla raciborskiego szpitala 2019-10-03, Czwartek

Nowa karetka dla raciborskiego szpitala

Nowoczesny ambulans sanitarny został dziś oficjalnie zaprezentowany przed Izbą Przyjęć raciborskiego szpitala. Pojazd, który w jeszcze większym stopniu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców został zakupiony przez powiat raciborski ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej 2019-10-02, Środa

Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej

Dziś, 2 października br. przed siedzibą starostwa w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd będzie służył podopiecznym Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu.

Konsultacje społeczne zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego 2019-10-01, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego.

Partnerska wizyta w Horiszni Pławni 2019-09-30, Poniedziałek

Partnerska wizyta w Horiszni Pławni

W dniach 25-29 września na zaproszenie ukraińskiego miasta Horiszni Pławni 8-osobowa delegacja powiatu raciborskiego uczestniczyła w Ferrexpo RoboFest 2019, czyli zawodach konstrukcyjnych i programowania robotów wykonanych z klocków LEGO. Delegacji przewodniczył starosta Grzegorz Swoboda, a w zmaganiach uczestniczyli przedstawicieli raciborskiego „Mechanika”.

• « Pierwsza