Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej 2019-10-28, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez Powiat Raciborski w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej.

Nowoczesne autobusy w powiecie 2019-10-25, Piątek

Nowoczesne autobusy w powiecie

Dziś odbyła się oficjalna prezentacja nowych autobusów, które powiat zakupił dla raciborskiego PKS-u. To pierwsze 4 z 10 nowoczesnych pojazdów, które będą obsługiwać mieszkańców powiatu. W przekazaniu i jeździe pokazowej uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, prezes PKS Damian Knura oraz włodarze gmin powiatu raciborskiego. Wartość każdego pojazdu to blisko 950 tys. złotych.

Nadal mamy złą jakość powiatrza 2019-10-24, Czwartek

Nadal mamy złą jakość powiatrza

Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj 24.10.2019 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

W dniu 23.10.2019 r. jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskiego ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego będzie dostateczna i zła.

Konsultacje społeczne w sprawie ustalenia wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2020 roku 2019-10-23, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2020 roku na obszarze powiatu raciborskiego.

Monitoring jakości powietrza 2019-10-22, Wtorek

Monitoring jakości powietrza

W 2017 r. w powiecie raciborskim zamontowano kolejne urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego.

Wizyta z partnerskich powiatów z wernisażem na Zamku 2019-10-21, Poniedziałek

Wizyta z partnerskich powiatów z wernisażem na Zamku

Partnerskie delegacje powiatu na otwarciu wspólnej polsko-niemieckiej wystawy prac dzieci i młodzieży.

Uczniowie ZSS odkrywają techniczne i naukowe zagadki 2019-10-21, Poniedziałek

Uczniowie ZSS odkrywają techniczne i naukowe zagadki

W Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu trwa czwarty etap projektu "AS – Szkolna Akademia Sukcesu".

Powiat remontuje drogi w gminach Krzanowice i Krzyżanowice 2019-10-21, Poniedziałek

Powiat remontuje drogi w gminach Krzanowice i Krzyżanowice

Powiat raciborski przy udziale środków pochodzących z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych oraz Gmin Krzanowice i Krzyżanowice przeprowadza kompleksowe remonty dróg transportu rolnego.

Nowa kadencja Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych 2019-10-18, Piątek

Nowa kadencja Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

15 października 2019 r. Zarządzeniem Starosty Raciborskiego zostali powołani członkowie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu na kolejną kadencję w latach 2019 - 2023.

• « Pierwsza