Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Porozumienie w sprawie poprawy jakości powietrza w województwie śląskim 2020-02-10, Poniedziałek

Porozumienie w sprawie poprawy jakości powietrza w województwie śląskim

Zarząd Województwa Śląskiego zawarł porozumienie o współpracy partnerskiej z Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy.

Fundacja na rzecz Szpitala pomoże w wypełnieniu PIT 2020-02-10, Poniedziałek

Fundacja na rzecz Szpitala pomoże w wypełnieniu PIT

Zarząd Fundacji informuje, iż podobnie jak w latach ubiegłych, od 13 lutego 2020 r. do 23 kwietnia 2020 r., w budynku „B” Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Okrzei 4, pokój 101 – I piętro, udzielana będzie pomoc przy rozliczaniu podatku dochodowego za 2019 rok, dla osób fizycznych będących darczyńcami Fundacji w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.

Śląskie Lokalnie 2020 - wystartuj w konkursie i pozyskaj dofinansowanie 2020-02-07, Piątek

Śląskie Lokalnie 2020 - wystartuj w konkursie i pozyskaj dofinansowanie

Instytut Pracy i Edukacji wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy, jako Operatorzy projektu „Śląskie Lokalnie 2020” zapraszają do składania wniosków w programie dotacyjnym finansowanym z Narodowego Instytutu Wolności.

Powiat otrzymał dofinansowanie na przebudowę drogi w Rudyszwałdzie 2020-02-04, Wtorek

Powiat otrzymał dofinansowanie na przebudowę drogi w Rudyszwałdzie

Dzisiaj Powiat Raciborski otrzymał pisemną informację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach o przyznaniu dofinansowania dla projektu pn. „Przebudowa ulic Rakowca, Głównej i Wiejskiej w Rudyszwałdzie w ramach połączenia komunikacyjnego z przejściami granicznymi na teren Republiki Czeskiej”.

Fundacja na rzecz Szpitala przekazała sprzęt medyczny 2020-02-04, Wtorek

Fundacja na rzecz Szpitala przekazała sprzęt medyczny

W ostatnich dniach 2019 roku Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie sprzęt Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu.

Gala Raciborskiego Sportu - przeżyjmy to jeszcze raz 2020-01-31, Piątek

Gala Raciborskiego Sportu - przeżyjmy to jeszcze raz

Już po raz 13. w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się doroczna Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent Raciborza Dariusz Polowy nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyło się posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody.

Działania zapobiegawcze przeciwko "afrykańskiemu pomorowi świń" 2020-01-23, Czwartek

Działania zapobiegawcze przeciwko "afrykańskiemu pomorowi świń"

Źródłem zakażenia chorobą zwaną "afrykańskim pomorem świń" są chore świnie domowe oraz dzikie. Najczęściej nosicielami wirusa są dzikie świnie, u których przebieg choroby ma charakter utajony.

Wicestarosta ponownie przewodniczącym Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej 2020-01-17, Piątek

Wicestarosta ponownie przewodniczącym Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej

W styczniu w Katowicach odbyło się Zebranie Ogólne Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej w Katowicach. Forum to organizacja szkoleniowo-konsultacyjna działająca pod patronatem Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki.

Starostowie dopominają się o ważną inwestycję 2020-01-17, Piątek

Starostowie dopominają się o ważną inwestycję

O pilne podjęcie działań zmierzających do budowy węzła drogowego na skrzyżowaniu krajowej „jedynki” z drogą wojewódzką 933- ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie apelują do premiera starostowie śląskich powiatów.

• « Pierwsza