Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Środki zapobiegawczo - profilaktyczne w placówkach powiatu 2020-03-12, Czwartek

Środki zapobiegawczo - profilaktyczne w placówkach powiatu

W związku z zagrożeniem wirusowym podjęto decyzje o wprowadzeniu środków zapobiegawczo - profilaktycznych w jednostkach podległych Powiatowi Raciborskiemu. Sprawa była głównym tematem narady z dyrektorami placówek podległych Powiatowi Raciborskiemu, która odbyła się wczoraj (11 marca).

Zalecenia dla klientów Starostwa Powiatowego w Raciborzu i jego jednostek w związku z zagrożeniem koronawirusem 2020-03-12, Czwartek

Zalecenia dla klientów Starostwo Powiatowe w Raciborzu i jego jednostek w związku z zagrożeniem koronawirusem.

UWAGA! Klienci Wydziału Komunikacji 2020-03-12, Czwartek

UWAGA! Klienci Wydziału Komunikacji

W związku z zagrożeniem wirusowym Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu wprowadza z dniem 13 marca 2020 r. system telefonicznej rezerwacji terminów wizyt.

Darczyńco Fundacji! Umów się telefonicznie na rozliczenie PIT 2020-03-12, Czwartek

Darczyńco Fundacji! Umów się telefonicznie na rozliczenie PIT

Wzorem lat ubiegłych w dniach od 13.02.2020 r. do 23.04.2020 r. Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnego wypełnienia formularza PIT.

Komunikat Starosty Raciborskiego w sprawie zagrożenia zakażenia koronawirusem.

W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem oraz komunikatem wydanym przez Premiera Mateusza Morawieckiego rekomenduję wstrzymanie się od organizowania i uczestnictwa w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych do odwołania .

Zakaz odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu 2020-03-10, Wtorek

Zakaz odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu

Uprzejmie informujemy, iż Zarządzeniem Nr 9/2020 Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie wprowadzenia ograniczenia kontaktów zewnętrznych w Domu Pomocy Społecznej „ Złota Jesień” w Raciborzu w związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem COVID-19 wprowadzony został do odwołania zakaz odwiedzin mieszkańców.

Program "Kolej Plus" i starania o reaktywację linii Racibórz - Głubczyce 2020-03-09, Poniedziałek

Program "Kolej Plus" i starania o reaktywację linii  Racibórz - Głubczyce

Krótko przed południem, odbyła się konferencja prasowa poświęcona planom przywrócenia kolejowej komunikacji pasażerskiej na trasie Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie w związku z realizacją ogólnopolskiego programu „Kolej Plus”.

Powiatowe badania wad postawy zakończono w Gminie Krzyżanowice. 2020-03-02, Poniedziałek

Powiatowe badania wad postawy zakończono w Gminie Krzyżanowice.

Kolejne już w naszym powiecie badania wad postawy ciała zrealizowano i podsumowano w gminie Krzyżanowice. W miesiącach grudzień 2019 r. oraz styczeń 2020 r. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu przeprowadził badania postawy ciała dzieci klas I-III szkół podstawowych gminy Krzyżanowice. Łącznie przebadanych zostało 274 dzieci.

Szpital Rejonowy o środkach bezpieczeństwa w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem 2020-03-02, Poniedziałek

Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu podjął środki ostrożności w raciborskiej lecznicy oraz poinformował o zalecaniach dla pacjentów z objawami mogącymi świadczyć o zachorowaniu na koronawiru.

Jak chronić się przed koronawirusem 2020-02-28, Piątek

Jak chronić się przed koronawirusem

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

• « Pierwsza