Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Powołanie nowego dyrektora w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu 2020-06-23, Wtorek

Powołanie nowego dyrektora w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu

Dzisiaj Zarząd Powiatu Raciborskiego powierzył funkcję dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza w Raciborzu panu Maciejowi Malinowskiemu, nauczycielowi j. polskiego i dotychczasowemu wicedyrektorowi tamtejszej placówki.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało odwołane

Mając na uwadze zanik opadów deszczu oraz ciągłe obniżanie się stanów wody na posterunkach wodowskazowych Wojewoda Śląski odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu raciborskiego.

Powiat podpisał umowę na realizację kolejnej inwestycji 2020-06-23, Wtorek

Powiat podpisał umowę na realizację kolejnej inwestycji

Dzisiaj reprezentujący Powiat Raciborski starosta Grzegorz Swoboda oraz wicestarosta Marek Kurpis spotkali się z prezesem Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o w Raciborzu -Krzysztofem Wrazidło w celu podpisania umowy na realizację zadania pn. „Przebudowa ulic Rakowca, Głównej i Wiejskiej w Rudyszwałdzie w ramach połączenia komunikacyjnego z przejściami granicznymi na teren Republiki Czeskiej”.

Scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie 2020-06-22, Poniedziałek

Scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie

Dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju powiatu, od marca 2017 roku Powiat Raciborski realizuje zadanie dot. „scalania gruntów” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa pn. „Scalanie gruntów na obrębach Amandów i Krowiarki w Gminie Pietrowice Wielkie”.

Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie raciborskim

W związku z trwającymi opadami deszczu, przewidywanym dalszym wzrostem stanów rzek Górnej Odry oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód, Wojewoda Śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.

Otwarty konkurs ofert na likwidację barier transportowych dla uczestników środowiskowego domu samopomocy na terenie powiatu raciborskiego 2020-06-19, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pn. „Likwidacja barier transportowych dla uczestników środowiskowego domu samopomocy działającego na terenie powiatu raciborskiego”.

Konsultacje społeczne nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu 2020-06-19, Piątek

Konsultacje społeczne nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu.

Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na Olzie i Psinie

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu informuje o możliwych wezbraniach i przekroczeniem stanów ostrzegawczych II stopnia.

Kolejne ostrzeżenie przed silnymi burzami

Dla wszystkich powiatów województwa śląskiego IMGW-PIB wydała dzisiaj kolejne ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.

Konsultacje społeczne nadania statutu Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu 2020-06-17, Środa

Konsultacje społeczne nadania statutu Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie nadania statutu Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu.

• « Pierwsza