Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego 2020-11-21, Sobota

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składamy serdeczne życzenia wszystkim Pracownikom jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz osobom i organizacjom działającym na terenie powiatu raciborskiego w obszarze pomocy społecznej.

Test syren alarmowych

W najbliższy wtorek (24 listopada br.) pomiędzy godziną 900 a 1300 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Przebudowa drogi powiatowej w Kornicach. 8 mln. zł na kolejne inwestycje drogowe 2020-11-19, Czwartek

Po rozpoczęciu prac na drodze powiatowej nr 3504 S w Kornicach, Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wraz z dyrektorem operacyjnym i jednocześnie członkiem zarządu firmy Eko Okna S.A. Adamem Wajdą wizytowali teren inwestycji.

Dodatkowe wsparcie dla DPS „ZŁOTA JESIEŃ” w Raciborzu 2020-11-18, Środa

Dodatkowe wsparcie dla DPS „ZŁOTA JESIEŃ” w Raciborzu

Na współrealizację projektu pn. „Śląskie KADRY DPS vs .COVID-19” Powiat Raciborski pozyskał dodatkowe środki finansowe w kwocie 115.994,36 zł

Powiat Raciborski pozyskał środki z Programu „Aktywna Tablica” 2020-11-17, Wtorek

Powiat Raciborski pozyskał środki z Programu „Aktywna Tablica”

Po raz drugi Powiatowi Raciborskiemu udało się pozyskał środki w ramach Programu „Aktywna Tablica”.

Dalszy etap akcji scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie 2020-11-17, Wtorek

Dalszy etap akcji scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie

W powiecie raciborskim trwa realizacja zadania scalania gruntów. Starosta Grzegorz Swoboda wraz z Wójtem Andrzejem Wawrzynkiem kontrolowali postęp prac na drogach transportu rolnego w Gminie Pietrowice Wielkie.

Nowa kadencja Powiatowej Rady Rynku Pracy w Raciborzu 2020-2024 2020-11-16, Poniedziałek

Nowa kadencja Powiatowej Rady Rynku Pracy w Raciborzu 2020-2024

10 listopada 2020 r. Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda powołał nowy skład Powiatowej Rady Rynku pracy w Raciborzu na lata 2020-2024.

Chryzantemy pięknie udekorowały powiat 2020-11-13, Piątek

Chryzantemy pięknie udekorowały powiat

Dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Powiat Raciborski nieodpłatnie pozyskał dziś 2000 chryzantem doniczkowych, które przeznaczono do udekorowania budynków oraz biur Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Stefana Okrzei 4. Przekazane kwiaty ponadto posłużyły do udekorowania dziedzińca oraz bramy głównej Zamku Piastowskiego w Raciborzu oraz Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu.

Konsultacje społeczne w sprawie dotacji na wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest oraz jego utylizacja w latach 2021 - 2023 2020-11-13, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zasad, trybu udzielania oraz rozliczania dotacji celowej z budżetu powiatu raciborskiego na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z wymianą pokrycia dachowego polegających na demontażu, usuwaniu i unieszkodliwianiu elementów zawierających azbest

Powiat realizuje kolejne inwestycje w gminach 2020-11-13, Piątek

Powiat realizuje kolejne inwestycje w gminach

Władze Powiatu Raciborskiego nie zapominają o potrzebach inwestycji w gminach -podkreśla Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

• « Pierwsza