Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Partnerskie rozmowy on-line 2021-02-12, Piątek

Partnerskie rozmowy on-line

WYMIANA INFORMACJI NA TEMAT SYTUACJI EPIDEMICZNEJ, PLANY WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ NA 2021 ROK ORAZ WZAJEMNE WSPARCIE I MOBILIZACJA DO ICH REALIZACJI…

Bardzo duże zanieczyszczenie powietrza

Dzisiaj, 9 lutego 2021 r. ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskiego, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych będzie bardzo zła.

Realizacja zadań związanych z ochroną firm i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa - Tarcza 6.0 stan na 31 stycznia 2021r 2021-02-08, Poniedziałek

Realizacja zadań związanych z ochroną firm i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa - Tarcza 6.0  stan na 31 stycznia 2021r

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje , iż w styczniu 2021 r. w ramach Tarczy 6.0 rozpatrzono pozytywnie 164 wnioski o dotacje na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż (Art. 15zze - na kwotę 820.000,00 zł ;

Zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu

Przywrócono 30 dniowy termin zawiadomienia o nabyciu i zbyciu pojazdu. Przestały obowiązywać przepisy, które wydłużały do 180 dni termin zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu

Bardzo zła jakość powietrza

Dzisiaj, 01 lutego 2021 r. ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskiego, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych będzie bardzo zła.

Powiatowe technika w rankingu najlepszych szkół w Polsce 2021-01-29, Piątek

Powiatowe technika w rankingu najlepszych szkół w Polsce

Cztery Raciborskie technika, dla których organem prowadzącym jest Powiat raciborski znalazły się na liście 500 najlepszych techników w Polsce.

Powiatowy banknot kolekcjonerski 0 EURO dostępny już wkrótce 2021-01-27, Środa

Powiatowy banknot kolekcjonerski 0 EURO dostępny już wkrótce

Banknot 0 euro z wizerunkiem Zamku Piastowskiego w Raciborzu będzie dostępny w sprzedaży już 30 stycznia. Jest to pamiątkowy banknot, z serii banknotów kolekcjonerskich o nominale 0 Euro, wydany z inicjatywy Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody, który w ten sposób pragnie zachęcić do odwiedzenia grodu raciborskich Piastów oraz Ziemi Raciborskiej jako historycznej stolicy Górnego Śląska.

Nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2021 2021-01-25, Poniedziałek

Nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2021

W związku z przyznaniem środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w wysokości 625,7 tys. zł Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu ogłasza nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego dla pracodawców i pracowników zgodnie z priorytetami wskazanymi przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.

Powiat Raciborski z bardzo dobrym 4. miejscem w Rankingu Gmin i Powiatów Polskich! 2021-01-25, Poniedziałek

W swojej ponad 20-letniej historii Powiat Raciborski po raz kolejny został poddany ocenie, w której porównano jego działalność, osiągnięcia i wypracowane standardy obsługi z innymi podobnymi jednostkami samorządu terytorialnego w kraju.

Zmiana godzin obsługi prawnej w raciborskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej 2021-01-20, Środa

Zmiana godzin obsługi prawnej w raciborskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Stowarzyszenie PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego prowadzące Ośrodek Interwencji Kryzysowej, przy ul. Karola Miarki 7/1 w Raciborzu informuje o zmianie dyżurów prawnika.

• « Pierwsza