Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Modernizacja dźwigu osobowego w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” 2021-05-26, Środa

Modernizacja dźwigu osobowego w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

Zakończono modernizację jednego z trzech dźwigów osobowych działających w obiektach Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego - Turniej piłkarski dla dzieci „Orlik Cup Nędza 21” 2021-05-25, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego 21 Nędza na realizację zadania publicznego pt. Turniej piłkarski dla dzieci „Orlik Cup Nędza 21” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

DOPŁYNĘLI DO METY! 2021-05-21, Piątek

DOPŁYNĘLI DO METY!

Łącznie 100 zawodników wzięło udział w zawodach „e-swimming & twinning 2021”, którzy wspólnymi siłami zarejestrowali aż 22 624 634 kroków, co przełożyło się na 14,706 przepłyniętych kilometrów!

Konsultacje społeczne statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu 2021-05-21, Piątek

Konsultacje społeczne statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zatwierdzenia statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu.

Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego 2021-05-17, Poniedziałek

Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego

Zarządzeniem nr 60/2021 Starosty Raciborskiego z dnia 17.05.2021 od godz. 10.00 odwołano stan alarmu przeciwpowodziowego dla wszystkich gmin na obszarze Powiatu Raciborskiego: Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudnik.

Test syren alarmowych 2021-05-14, Piątek

Test syren alarmowych

sssssss

Alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu raciborskiego 2021-05-13, Czwartek

Alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu raciborskiego

Dzisiaj Starosta Raciborski ogłosił alarm przeciwpowodziowy na całym obszarze powiatu raciborskiego. Został on wprowadzony zarządzeniem nr 59/2021 i obowiązuje od godz. 19.00.

Powiat Raciborski kolejny raz zadbał o rozrywki dla swoich mieszkańców 2021-05-13, Czwartek

Powiat Raciborski kolejny raz zadbał o rozrywki dla swoich mieszkańców

Już w połowie czerwca miłośnicy imprez kulturalnych po raz kolejny będą mogli zagościć na dziedzińcu Zamku Piastowskiego i znaleźć coś dla siebie.

Jacht ECO AWF wystartował! 2021-05-10, Poniedziałek

Jacht ECO AWF wystartował!

W minioną sobotę jacht ECO AWF wyruszył ze slipu na ślepej Uldze w Raciborzu-Płoni w czteromiesięczny rejs badawczy po polskich rzekach.

Spotkanie w sprawie budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna 2021-05-07, Piątek

Spotkanie w sprawie budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna

Z inicjatywy wójta Gminy Kornowac Grzegorza Niestroja 5 maja w Rydułtowach odbyło się spotkanie włodarzy gmin zainteresowanych kontynuacją budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna (RDRP) z senator Ewą Gawędą i wicemarszałkiem Wojciechem Kałużą.

• « Pierwsza