Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

130 000 ZŁ DLA POWIATU NA REMONT DROGI 2021-07-26, Poniedziałek

130 000 ZŁ DLA POWIATU NA REMONT DROGI

Kolejne środki pozyskane przez Powiat Raciborski przeznaczone na inwestycję drogową.

SREBRO DLA „NEW HORIZONS” 2021-07-23, Piątek

SREBRO DLA „NEW HORIZONS”

Zespół z „Mechanika” na podium w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach 2021-07-22, Czwartek

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach

Do 30 sierpnia br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Ponad 22 mln zł na największą od lat inwestycję w Powiecie 2021-07-22, Czwartek

Ponad 22 mln zł na największą od lat inwestycję w Powiecie

Powiat poprzez Szpital szykuje się do przeprowadzenia największej oraz najbardziej wyczekiwanej od wielu lat inwestycji. Dzięki zaangażowaniu włodarza powiatu oraz dyrektora Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu udało się przygotować projekt i pozyskać 17. 310 968,00 zł dofinansowania na termomodernizację raciborskiej lecznicy.

Powiat zakończył kolejną inwestycję drogową 2021-07-21, Środa

Powiat zakończył kolejną inwestycję drogową

Jak wielokrotnie podkreśla starosta Grzegorz Swoboda rozwój infrastruktury i poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach jak również budowa i rozwój ścieżek rowerowych to jedno z naszych priorytetowych celów.

Turze - kiedy niemożliwe staje się możliwe 2021-07-21, Środa

Turze - kiedy niemożliwe staje się możliwe

Długo oczekiwana inwestycja o którą od wielu lat zabiegał w imieniu mieszkańców powiatu radny Władysław Gumieniak po dzisiejszym podpisaniu aktu notarialnego staje się dla Powiatu inwestycją możliwą do realizacji w miejscowości Turze. Droga powiatowa będzie miała nowy, bezpieczny bieg dzięki dobrej współpracy lokalnych samorządów.

Nabór do ponadpodstawowych szkół powiatowych na rok szkolny 2021/2022 2021-07-20, Wtorek

Nabór do ponadpodstawowych szkół powiatowych na rok szkolny 2021/2022

Wzorem lat ubiegłych w dniu dzisiejszym w siedzibie tut. Starostwa odbyła się symulacja naborowa oraz przydział kandydatów do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat raciborski.Ogółem zakwalifikowano 898 uczniów.

Zakończono inwestycję drogową w Kornicach w gminie Pietrowice Wielkie 2021-07-15, Czwartek

Zakończono inwestycję drogową w Kornicach w gminie Pietrowice Wielkie

W poniedziałek ,12.07.2021 r. spisano protokół odbioru końcowego dla zadania realizowanego przez Powiat Raciborski pn. „Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3504S w Kornicach”.

Powiat pozyskał dodatkowe środki na scalenie gruntów 2021-07-15, Czwartek

Powiat pozyskał dodatkowe środki na scalenie gruntów

Powiat Raciborski pozyskał dodatkowe środki w kwocie 1 177 472,62 zł na realizację zagospodarowania poscaleniowego na terenie obrębu ewidencyjnego Krzyżanowice dla operacji typu „Scalanie gruntów” wykonywanych w ramach poddziałania: „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zmiany w wynagradzaniu i czasie pracy nauczycieli - wywiad z wicestarostą Markiem Kurpisem 2021-07-14, Środa

Wicestarosta Raciborski Marek Kurpis na łamach ogólnopolskiego Dziennika Warto Wiedzieć opowiedział o zmianach w wynagradzaniu i czasie pracy nauczycieli.

• « Pierwsza