Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Remont drogi powiatowej w Kobyli nabiera tempa 2021-09-08, Środa

Remont drogi powiatowej w Kobyli nabiera tempa

Powiat Raciborski realizuje kolejną inwestycje drogową - przebudowa drogi nr 3540S w Kobyli, od cieku wodnego Żabnica w kierunku Raciborza.

WIZYTA PARTNERSKA W POWIECIE RACIBORSKIM 2021-09-07, Wtorek

WIZYTA PARTNERSKA W POWIECIE RACIBORSKIM

Dziś, w siedzibie tut. Starostwa w ramach trwającej już od 16 lat partnerskiej współpracy odbyło się wspólne spotkanie Zarządu Powiatu Raciborskiego z przedstawicielami Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Konkurs dla dziennikarzy „Twarze ubóstwa” - edycja 2021 2021-09-06, Poniedziałek

Konkurs dla dziennikarzy „Twarze ubóstwa” - edycja 2021

Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych (WRZOS) przy współpracy z Polskim Komitetem Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu (EAPN Polska) ogłasza drugą edycje ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy.

DOŚWIETL „PRZEJŚCIE” SWOIM GŁOSEM! 2021-09-01, Środa

DOŚWIETL „PRZEJŚCIE” SWOIM GŁOSEM!

Od dnia dzisiejszego ruszyło głosowanie na projekty III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego i co ważne - wśród nich znalazł się taki, z realizacji którego, korzyści możemy wynieść MY – mieszkańcy powiatu raciborskiego.

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 2021-09-01, Środa

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

Dziś, po wakacyjnej przerwie, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022.

Radni jednogłośnie przyznali medal zasłużony dla Powiatu Raciborskiego 2021-08-31, Wtorek

Radni jednogłośnie przyznali medal zasłużony dla Powiatu Raciborskiego

Podczas dzisiejszej sesji Radni Powiatu Raciborskiego jednogłośnie zadecydowali o uhonorowaniu mistrzyni olimpijskiej Pani Justyny Święty-Ersetic medalem zasłużony dla Powiatu Raciborskiego. Niestety z powodu nieobecności spowodowanej licznymi obowiązkami mistrzyni uroczyste wręczenie medalu zostało przesunięte.

ROZWÓJ POWIATU W INTERESIE WSZYSTKICH GMIN 2021-08-31, Wtorek

ROZWÓJ POWIATU W INTERESIE WSZYSTKICH GMIN

Wczoraj, tj. w poniedziałek 30.08.21 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu gościli włodarze wszystkich gmin Powiatu Raciborskiego, powód? Pisemnie wyrażona chęć udziału w opracowaniu i realizacji „Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030”.

SREBRNY MEDALISTA MŚ NA SESJI RADY POWIATU 2021-08-31, Wtorek

SREBRNY MEDALISTA MŚ NA SESJI RADY POWIATU

Dzisiaj na sesji Rady Powiatu Raciborskiego gościł srebrny medalista sztafety mieszanej 4×400 m Mistrzostw Świata do lat 20 w Nairobi! Patryk Grzegorzewicz to lekkoatleta z Raciborza i tegoroczny maturzysta, który na koncie ma już m.in. złoto w sztafecie szwedzkiej oraz srebro w biegu na 400 metrów podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Baku.

MDK WE WSPÓŁPRACY Z CZESKIM PARTNEREM 2021-08-30, Poniedziałek

MDK WE WSPÓŁPRACY Z CZESKIM PARTNEREM

Kolejne dofinansowanie w zasięgu ręki.

I Powiatowy Stół Gospodarczy już za nami 2021-08-27, Piątek

I Powiatowy Stół Gospodarczy już za nami

Wczoraj z inicjatywy starosty Grzegorza Swobody oraz członkini zarządu Ewy Lewandowskiej odbył się I Powiatowy Stół Gospodarczy , na który władze powiatu zaprosiły pond 40 przedsiębiorców. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją filmu promocyjnego, który ma zachęcać do odwiedzenia naszych stron, co z pewnością wspomoże promocję i rozwój lokalnych przedsiębiorstw.

• « Pierwsza