Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

HORISHNI PLAVNI DZIĘKUJE ZA POMOC HUMANITARNĄ MIESZKAŃCOM POWIATU RACIBORSKIEGO W LOKALNEJ UKRAIŃSKIEJ TELEWIZJI 2022-04-01, Piątek

Wdzięczność za okazaną pomoc – m.in. całemu narodowi polskiemu, mieszkańcom powiatu raciborskiego i staroście raciborskiemu Grzegorzowi Swobodzie, w poniższym materiale lokalnej telewizji, wyraził burmistrz Horishni Plavni, Dmytro Bykov – włodarz partnerskiego miasta powiatu raciborskiego.

KOLEJNE PACZKI Z POWIATU JUŻ W UKRAINIE 2022-03-30, Środa

KOLEJNE PACZKI Z POWIATU JUŻ W UKRAINIE

Wczoraj, do Ukrainy wyruszył kolejny, bo już czwarty transport z pomocą humanitarną od mieszkańców powiatu raciborskiego.

PUP W RACIBORZU PRZYJMUJE JUŻ „PO NOWEMU” 2022-03-29, Wtorek

PUP W RACIBORZU PRZYJMUJE JUŻ „PO NOWEMU”

Powiat Raciborski nie ustaje w dążeniu do poprawy warunków i komfortu pracy oraz nauki w podległych mu placówkach. Przebudowy, modernizacje, usprawnianie, unowocześnianie i ogólnie rzecz ujmując - podnoszenie standardów, to jeden z głównych filarów jego działalności na rzecz mieszkańców.

Informator naborowy na rok szkolny 2022/2023 2022-03-29, Wtorek

Informator naborowy na rok szkolny 2022/2023

Wzorem lat ubiegłych Powiat Raciborski przygotował dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych informator naborowy z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023.

W szkołach średnich powstały oddziały przygotowawcze dla uchodźców z Ukrainy 2022-03-18, Piątek

W szkołach średnich powstały oddziały przygotowawcze dla uchodźców z Ukrainy

Z myślą o ukraińskich uchodźcach, Zarząd Powiatu Raciborskiego zdecydował o utworzeniu oddziałów przygotowawczych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski.

Od 14 marca zmieniamy dni otwarcia dwóch punktów zbiórek darów w powiecie 2022-03-14, Poniedziałek

Od 14 marca zmieniamy dni otwarcia dwóch punktów zbiórek darów w powiecie

Uwaga darczyńcy na rzecz poszkodowanych mieszkańców Ukrainy!

11 marca DZIEŃ SOŁTYSA 2022-03-11, Piątek

11 marca DZIEŃ SOŁTYSA

EUROPEJSKIE DOŚWIADCZENIA ZAWODOWE UCZNIÓW EKONOMIKA 2022-03-11, Piątek

EUROPEJSKIE DOŚWIADCZENIA ZAWODOWE UCZNIÓW EKONOMIKA

Tuż przed feriami, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wrócili z hiszpańskiej Sevilli, gdzie przez 4 tygodnie odbywali praktyki w zagranicznych przedsiębiorstwach. Uczestnicy projektu spędzili ten czas bardzo intensywnie i maksymalnie wykorzystali możliwości, jakie daje program Erasmus +.

DARY Z POWIATU W DRODZE NA UKRAINĘ 2022-03-11, Piątek

DARY Z POWIATU W DRODZE NA UKRAINĘ

32 palety artykułów pierwszej potrzeby zebranych w powiecie raciborskim (w poszczególnych gminach) wyruszyły wczoraj, tj. 10 marca ok. godz. 17.30 do Lublińca. Dalszy transport na Ukrainę koordynowany będzie kolejno przez województwo i administrację krajową.

Weź udział w akcjach pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy 2022-03-10, Czwartek

Weź udział w akcjach pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy

Powiat zachęca do udziału w akcjach pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy prowadzonych przez lokalne organizacje pozarządowe. Dzięki ich działaniom możliwe jest niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym, dotkniętym działaniami wojennymi w ich ojczyźnie.

• « Pierwsza