Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu promocji i ochrony zdrowia. 2022-12-09, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu promocji i ochrony zdrowia: „Psychologiczna opieka nad chorym, rodziną pacjenta w czasie choroby i w okresie żałoby oraz nad zespołem pracowników hospicjum w latach 2023 – 2025”.

Uwaga Klienci 2022-12-09, Piątek

Uwaga Klienci

Akademia Równych Szans 2022-12-01, Czwartek

Akademia Równych Szans

Szkoła Podstawowa nr 10 przy Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu realizuje obecnie projekt “Akademia Równych Szans”. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 ( Europejski Fundusz Społeczny). Realizacja projektu obejmuje okres od lutego 2022 roku do czerwca 2023 roku.

II edycja konkursu pn. „My i RYBY'' 2022-12-01, Czwartek

II edycja konkursu pn. „My i RYBY''

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim !

Od godz. 08:00 dnia 29.11.2022 r. do godz. 24:00 dnia 29.11.2022 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Wielkie cypryjskie śniadanie - czyli śniadania świata w CKZiU nr 1 w Raciborzu 2022-11-24, Czwartek

Wielkie cypryjskie śniadanie - czyli śniadania świata w CKZiU nr 1 w Raciborzu

Śniadanie wiedeńskie czy amerykańskie? Przed takim wyborem stanęli uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej z Pietrowic Wielkich. Technicy hotelarstwa Centrum pomogli swoim młodszym kolegom i koleżankom w przygotowaniu tego najważniejszego posiłku dnia.

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku 2022-11-24, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2023 r. finansowanego ze środków PFRON.

Chemicy CKZiU nr 1 w finale 2022-11-24, Czwartek

Chemicy CKZiU nr 1 w finale

Technicy analitycy: Joanna Tatarczyk z klasy 3B, Monika Chrószcz i Kacper Choroba z klasy 4A4, będą reprezentować Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka-Gastronomik” podczas II Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji tej konferencji jest „Chemia – Energia – Środowisko”.

Zamek Piastowski w Raciborzu - Serce Krainy Górnej Odry już wkrótce w nowej odsłonie - 22 mln zł 2022-11-23, Środa

Zamek Piastowski w Raciborzu – Serce Krainy Górnej Odry już w krótce w nowej odsłonie – 22 mln zł

Test syren alarmowych 2022-11-18, Piątek

Test syren alarmowych

W najbliższy wtorek (22 listopada br.) pomiędzy godziną 900 a 1300 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

• « Pierwsza