Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

ROZLICZ PIT z Fundacją na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2023-02-02, Czwartek

ROZLICZ PIT z Fundacją na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu raciborskiego, Starostwo Powiatowe w Raciborzu we współpracy z Zarządem Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od dnia 21.02.2023 r. do dnia 20.04.2023 r. umożliwia darczyńcom Fundacji, będącymi osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT-37 za 2022 rok.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu organizuje „Dzień otwarty” dla Pracodawców - II edycja 2023-01-30, Poniedziałek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu uprzejmie informuje o organizowanej II edycji „Dniach Otwartych" dla Pracodawców. Celem wydarzenia jest przekazanie wszystkim zainteresowanym wiedzy o instrumentach i usługach rynku pracy kierowanych do pracodawców.

Szkolenie dla wnioskodawców programu INTERREG CZECHY-POLSKA 2021-2027 + FMP 2021-27 2023-01-24, Wtorek

6 lutego 2023 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu, Stowarzyszenie Gmin Dorzecza Górnej Odry (Euroregion Silesia), Regionalny Punkt Kontaktowy Programu w województwie śląskim oraz Wspólny Sekretariat w Ołomuńcu organizują szkolenie dla wnioskodawców Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu organizuje „Dzień otwarty” dla Pracodawców 2023-01-16, Poniedziałek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu organizuje „Dzień otwarty” dla Pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu uprzejmie informuje o organizowanych „Dniach Otwartych" dla Pracodawców. Celem wydarzenia jest przekazanie wszystkim zainteresowanym wiedzy o instrumentach i usługach rynku pracy kierowanych do pracodawców.

Oświadczenie Zarządu Powiatu Raciborskiego 2023-01-16, Poniedziałek

Oświadczenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi publikacjami medialnymi dotyczącymi rzekomego faworyzowania niektórych ugrupowań politycznych poprzez umożliwianie im bezpłatnego dostępu do Zamku Piastowskiego w Raciborzu oraz dyskryminowaniem innych partii, które za to samo muszą zapłacić - publikujemy sprostowanie.

Bezpieczne Ferie 2023 2023-01-13, Piątek

Bezpieczne Ferie 2023

Od 16 stycznia do 26 lutego w naszym kraju, a od najbliższego poniedziałku do 29 stycznia w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Podobnie jak w latach poprzednich trwają działania pod wspólną nazwą „Bezpieczne ferie 2023”. Akcja mająca na celu skoordynowanie działań służb, inspekcji, straży województwa oraz samorządów terytorialnych dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

O zmianach w przepisach podatkowych i prawie pracy w 2023 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2023-01-12, Czwartek

Zdajemy sobie sprawę, że prawo pracy jak i podatki stanowią nieodłączną część prowadzenia każdego biznesu. Co więcej, znać się na nich muszą nie tylko biura rachunkowe, ale także przedsiębiorcy oraz menadżerowie. W Polsce kwestia prawa podatkowego ulega jednak bardzo częstym i nie zawsze odpowiednio wyjaśnionym zmianom.

12. edycja warsztatów programowania “Koduj z Gigantami” w Raciborzu 2023-01-03, Wtorek

12. edycja warsztatów programowania “Koduj z Gigantami” w Raciborzu

Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży! Startują bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”.

Przypominamy o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku 2022-12-29, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2023 r. finansowanego ze środków PFRON.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo w roku akademickim 2022/2023 2022-12-20, Wtorek

Nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo w roku akademickim 2022/2023.

• « Pierwsza