Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Uwaga Kierowcy! Od kwietnia wraca 30-dniowy termin na rejestrację oraz zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu 2023-03-17, Piątek

Koniec 60-dniowego terminu na rejestrację pojazdu! Od kwietnia wraca 30-dniowy termin na rejestrację oraz zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu.

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY - SPRAWDŹ, CO DA CI WOJSKO 2023-03-13, Poniedziałek

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY - SPRAWDŹ, CO DA CI WOJSKO

CO DA CI WOJSKO Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w Mysłowicach oraz w 15 miastach. To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu.

Ruszyła XIV edycja akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym" 2023-03-13, Poniedziałek

Ruszyła XIV edycja akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym"

Doradcy podatkowi, członkowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych, po raz kolejny angażują się pro publico bono w akcję udzielania porad i pomocy przy przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Osoby zainteresowane otrzymają bezpłatną poradę z zakresu sporządzenia PIT za 2022 rok oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych.

Nabór wniosków w ramach Instrumentu Wspierania Projektów 2023-03-13, Poniedziałek

Nabór wniosków w ramach Instrumentu Wspierania Projektów

Sekretariat Rady Państw Morza Bałtyckiego (RPMB) ogłosił nabór wniosków w ramach Instrumentu Wspierania Projektów na rok 2023 (Project Support Facility, PSF) dla podmiotów z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwecji.

OPIEKA WYTCHNIENIOWA - edycja 2023 2023-03-09, Czwartek

OPIEKA WYTCHNIENIOWA - edycja 2023

Powiat Raciborski przystępuje do realizacji Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023, Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Przypominamy o możliwości rozliczenia PIT-u! 2023-03-07, Wtorek

Przypominamy o możliwości rozliczenia PIT-u!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu raciborskiego, Starostwo Powiatowe w Raciborzu we współpracy z Zarządem Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od dnia 21.02.2023 r. do dnia 20.04.2023 r. umożliwia darczyńcom Fundacji, będącymi osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT-37 za 2022 rok.

Konkurs Regrantingowy dla Młodzieży! 2023-03-07, Wtorek

Konkurs Regrantingowy dla Młodzieży!

Nawet po 15.000 zł dla organizacji młodzieżowych na ciekawe inicjatywy.

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej na ul. Kolejowej w Raciborzu 2023-03-03, Piątek

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej na ul. Kolejowej w Raciborzu

Zakres obejmuje głównie: przebudowę jezdni, wlotów skrzyżowań, zjazdów z drogi, chodników, części oświetlenia ulicznego, wymianę kolektorów kanalizacji deszczowej, wpustów deszczowych i studni rewizyjnych.

Konsultacje społeczne dotyczące zmiany uchwały w sprawie nadania statutu Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu 2023-03-02, Czwartek

Udział Powiatu Raciborskiego w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków 2023-03-01, Środa

Udział Powiatu Raciborskiego w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków

Powiat Raciborski bierze udział w naborze wniosków o dofinansowanie dla jednostek samorządu terytorialnego do zadań inwestycyjnych, mających na celu przeciwdziałanie COVID-19