Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Weekend z prognozą bardzo złej jakości powietrza

W dniach 16 i 17.12.2017 r. (sobota, niedziela) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie bardzo zła.

Wieloletnia współpraca oficjalnie przypieczętowana 2017-12-14, Czwartek

Wieloletnia współpraca oficjalnie przypieczętowana

Dotychczasowa wieloletnia współpraca pomiędzy powiatem raciborskim a Śląskim Oddziałem Straży Granicznej w Raciborzu została przypieczętowana.

Wręczenie Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego 2017-12-14, Czwartek

Wręczenie Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego

W dniu wczorajszym w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach starosta Ryszard Winiarski odebrał Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków.

Finał X edycji powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego” 2017-12-13, Środa

Dzisiaj, w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się finał X edycji powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”.

Inwestycje drogowe w powiecie dofinansowane przez Wojewodę Śląskiego 2017-12-12, Wtorek

Inwestycje drogowe w powiecie dofinansowane przez Wojewodę Śląskiego

Wojewoda Śląski zatwierdził ostateczne listy rankingowe wniosków o dofinansowanie na rok 2018 w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Na drogach powiatowych na liście tej na 34 wnioski, inwestycje drogowe powiatu raciborskiego znalazły się na miejscu II i VIII co kwalifikuje je do dofinansowania z tego programu.

Raciborski Kasprowicz zwycięzcą konkursu "Nasz Pomysł na Eko Śląskie" 2017-12-12, Wtorek

Raciborski Kasprowicz zwycięzcą konkursu "Nasz Pomysł na Eko Śląskie"

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu zwyciężyli w finale konkursu „Nasz pomysł na Eko Śląskie”, który odbywał się w Sali Sejmu Śląskiego.

Wystawianie kart zgonu oraz ustalanie jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego 2017-12-12, Wtorek

Starosta raciborski Ryszard Winiarski ogłosił zapytanie ofertowe z zakresu wystawiania kart zgonu oraz ustalania jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego w latach 2018 - 2020.

Powiat nagrodzony Nagrodą Marszałka 2017-12-11, Poniedziałek

Powiat nagrodzony Nagrodą Marszałka

Zarząd Województwa Śląskiego wyróżnił Starostwo Powiatowe za wykonanie renowacji kaplicy zamkowej w Raciborzu. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków i zostanie odebrana 13 grudnia 2017 r.o godzinie 10.00 podczas Sesji Konserwatorskiej pt. "Skarby światowego dziedzictwa" organizowanej przez Regionalny Instytut Kultury W Katowicach.

Medal "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego" dla Muzeum w Raciborzu 2017-12-11, Poniedziałek

Medal "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego" dla Muzeum w Raciborzu

Wczoraj 10 grudnia w budynku ekspozycyjnym przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia raciborskiego Muzeum.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów raciborskich szkół 2017-12-08, Piątek

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów  raciborskich szkół

7 grudnia 2017 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu w sali konferencyjnej, miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów, stypendystom z terenu Delegatury w Rybniku. Nagrodzonych zostało 7 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski.

• « Pierwsza