Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu informuje, że wstępne wyniki badań wody pobranej w dniu 24.09.2024 r. w gminie Krzyżanowice i Krzanowice nie wykazały nieprawidłowości. Ostateczny wynik badań wody będzie dostępny jutro.   Ponadto przypominamy, że przydomowe studnie, które uległy podtopieniu/zalaniu nie powinny być używane jako źródło wody pitnej do czasu sprawdzenia jej

Odwołanie alarmu i pogotowia przeciwpowodziowego

Zarządzeniem nr 101/2024 Starosty Raciborskiego z dnia 24.09.2024 od godz. 12.00 odwołano stan alarmu i pogotowia przeciwpowodziowego dla wszystkich gmin na obszarze Powiatu Raciborskiego: Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudnik.

Umowa na przeprowadzenie prac konserwatorskich organów z kaplicy Zamku Piastowskiego w Raciborzu podpisana! 2024-09-24, Wtorek

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu!

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu 2024-09-20, Piątek

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu

Z badań przeprowadzonych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu wynika, że na obszarze powiatu raciborskiego infrastruktura wodociągowa funkcjonuje prawidłowo i należy korzystać wyłącznie z niej.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu informuje! 2024-09-20, Piątek

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu informuje!

Powiatowy Urząd Pracy udzieli wsparcia w czasie klęski żywiołowej (powodzi) 2024-09-19, Czwartek

Powiatowy Urząd Pracy udzieli wsparcia w czasie klęski żywiołowej (powodzi)

Przepisy szczególne, obowiązujące w czasie klęski żywiołowej (powodzi), przewidują specjalny pakiet wspierający z urzędów pracy. Obejmuje on zarówno bezrobotnych, jak i przedsiębiorców.

31. edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2024” 2024-09-19, Czwartek

31. edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2024”

W tym roku 31 edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2024” przebiega pod hasłem przewodnim „Na Straży Czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Jak informuje kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Pani Barbara Kostka finał planowany jest w dniach od 20 do 22 września.

Z wodociągu płynie bezpieczna woda - komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu 2024-09-18, Środa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Karina Talabsk informuję, że w obszarze powiatu raciborskiego infrastruktura wodociągowa funkcjonuje prawidłowo.

Informacja dla powodzian!