Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Festiwal Perspektyw Online 2020-12-07, Poniedziałek

Festiwal Perspektyw Online

Informujemy, że tegoroczna edycja Festiwalu Perspektyw, czyli imprezy promującej raciborskie szkolnictwo zawodowe wśród uczniów ostatnich klas szkół podstawowych odbędzie się całkowicie Online!

Powiatowy MIKOŁAJ odwiedził placówki opiekuńczo-wychowawcze 2020-12-07, Poniedziałek

Powiatowy MIKOŁAJ odwiedził placówki opiekuńczo-wychowawcze

Dzięki wsparciu oraz zaangażowaniu Starosty, Zarządu, Rady Powiatu Raciborskiego, pracowników tut. Starostwa oraz lokalnych sponsorów udało się w tym szczególnym dniu wywołać uśmiech na twarzach około 90 wychowanków powiatowych placówek opiekuńczo –wychowawczych.

Nadal mamy złą jakość powiatrza

W dniach 3 i 4 grudnia 2020 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Otwarty konkursu ofert na prowadzenie domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, w latach 2021 - 2023 2020-12-03, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu pomocy społecznej pn. „Prowadzenie na terenie powiatu raciborskiego, w latach 2021 – 2023, domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, pochodzących z terenu powiatu raciborskiego, dom przeznaczony jest dla 18 osób”.

Zła jakość powietrza

W dniach 2 i 3 grudnia 2020 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Jesteśmy przygotowani do Akcji "Zima 2020” 2020-12-02, Środa

Jesteśmy przygotowani do Akcji "Zima 2020”

Dziś można było zaobserwować wyraźnie skutki zimowych przymrozków i spadku temperatury.

Otwarcie Punktu Obsługi Klienta Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach w siedzibie raciborskiego starostwa 2020-12-01, Wtorek

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Powiatu Raciborskiego, dzięki staraniom Starosty Raciborskiego oraz dobrej współpracy z Dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach Piotrem Nowakiem od dnia 1 grudnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu został otwarty tymczasowy Punkt Obsługi Klienta.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim 2020-12-01, Wtorek

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

W dniach 1 i 2 grudnia 2020 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie dostateczna i zła.

Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej „Nadzieja” w Raciborzu 2020-11-30, Poniedziałek

Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej „Nadzieja” w Raciborzu

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Raciborzu miała miejsce dzisiaj prezentacja i przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wyniki konsultacji społecznych projektu Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok 2020-11-27, Piątek

Powiat Raciborski ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok.

• « Pierwsza