Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Projekt, który ma szansę zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami 2021-03-25, Czwartek

Projekt, który ma szansę zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej informuje o realizacji projektu pn. „Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych"

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej na ul. Dworcowej w Tworkowie 2021-03-24, Środa

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej na ul. Dworcowej w Tworkowie

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż rozpoczyna się przebudowy drogi powiatowej w Tworkowie – ul. Dworcowa od skrzyżowania z ulicą Zamkową do przejazdu kolejowego. Długość odcinka do przebudowy wynosi 1 196 mb.

Zakończono długo wyczekiwaną transgraniczną inwestycję Powiatu 2021-03-23, Wtorek

Zakończono długo wyczekiwaną transgraniczną inwestycję Powiatu

Dziś na zaproszenie Starosty Raciborskiego nasz powiat z wizytą gospodarczą odwiedzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na czele z Wicemarszałkiem Wojciechem Kałużą

Szczepienia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” 2021-03-19, Piątek

Szczepienia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

Informujemy, że Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” skutecznie podjął temat szczepień swoich mieszkańców i personelu.

Konsultacje społeczne w sprawie zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży 2021-03-17, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącego określenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

Teraz Jeszcze łatwiej zostawić swój 1% w naszym powiecie 2021-03-16, Wtorek

Teraz Jeszcze łatwiej zostawić swój 1% w naszym powiecie

W ramach kampanii "Wspieraj lokalnie" na naszej stronie uruchomiliśmy łatwy do obsługi program, dzięki któremu nie tylko można złożyć zeznanie podatkowe PIT, ale też w bardzo prosty sposób podarować 1% swojego podatku którejś z lokalnych organizacji pozarządowych.

Trwa nabór do konkursu na instalacje do produkcji pelletu 2021-03-16, Wtorek

Trwa nabór do konkursu na instalacje do produkcji pelletu

Do 31 marca 2021 r. trwa ogłoszony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkurs pilotażowy pn. „Budowa instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu”.

Festiwal „Śląskie Smaki” w Raciborzu coraz bliżej 2021-03-15, Poniedziałek

Festiwal „Śląskie Smaki” w Raciborzu coraz bliżej

Organizacja tegorocznej edycji Festiwalu „Śląskie Smaki” w Raciborzu nabiera tempa. Dziś w siedzibie tut. urzędu starosta Grzegorz Swoboda wraz z dyrektorem Zamku Piastowskiego w Raciborzu Grażyną Wójcik podpisali umowę na organizację Festiwalu na Zamku Piastowskim w Raciborzu ze Śląską Organizacją Turystyczną w Katowicach. ŚOT reprezentował jej prezes Grzegorz Wawoczny.

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu 2021-03-12, Piątek

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu

Odpowiadając na pojawiające się zapytania dotyczące przyjęć do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu prowadzonego przez Powiat Raciborski informujemy, placówka posiada wolne miejsca i przyjmuje na bieżąco osoby wymagające całodobowej opieki.

11 marca DZIEŃ SOŁTYSA 2021-03-11, Czwartek

11 marca DZIEŃ SOŁTYSA