Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Powiat podzielił ponad 2,8 mln zł środków na wsparcie dla osób niepełnosprawnych 2021-04-13, Wtorek

Zgodnie z przyjętą w 2019 r. zasadą podziału środków Powiat rozdysponował środki z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021 2021-04-12, Poniedziałek

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Na podstawie tych informacji rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata, dlatego ich podanie to obowiązek każdego obywatela.

Powiat stawia na proekologiczne rozwiązania 2021-04-08, Czwartek

Powiat stawia na proekologiczne rozwiązania

Miniona sesja Rady Powiatu to podział ponad 2 mln złotych, które dzięki dobremu gospodarowaniu środkami publicznymi oraz pozyskanym funduszom zewnętrznym zostaną zainwestowane w taki rodzaj zadań, które bezpośrednio wpłyną na komfort życia mieszkańców. A są to m.in. projekty oświatowe, które ściśle związane są również z proekologicznym rozwojem Powiatu.

Powiatowy Urząd Pracy informuje o wynikach naboru wniosków o dofinansowanie 2021-04-07, Środa

Powiatowy Urząd Pracy informuje o wynikach naboru wniosków o dofinansowanie

Powiatowy Urząd Pracy informuje o wynikach naboru wniosków o dofinansowanie – przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy osoby bezrobotnej.

Starostwo nie zmienia zasad bezpośredniej obsługi mieszkańców

Starostwo nie zmienia zasad  bezpośredniej obsługi mieszkańców

W związku z utrzymującym się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii niezbędne jest podejmowanie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu poszukuje lekarzy do pracy w składach orzekających o niepełnosprawności 2021-03-31, Środa

Zespół poszukuje lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz specjalizację co najmniej pierwszego stopnia w dziedzinie okulistyki oraz ortopedii.

Wydłużenie terminu ważności orzeczeń i kart parkingowych 2021-03-31, Środa

Wydłużenie terminu ważności orzeczeń i kart parkingowych

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu przypomina, że na mocy przepisów ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r., poz. 568) wydłużono ważność orzeczeń wydanych na czas określony.

Powiat Raciborski składa wnioski do marszałka i wojewody śląskiego 2021-03-31, Środa

Powiat Raciborski składa wnioski do marszałka i wojewody śląskiego

Staramy się o środki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu WID 2021+ obejmującego zadania realizowane na drogach wojewódzkich.

Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych 2021-03-31, Środa

Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych

W ramach dodatkowego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiatowi Raciborskiemu przyznano środki na:

Zarząd powołał 3 dyrektorów ponadpodstawowych szkół powiatowych 2021-03-30, Wtorek

Zarząd powołał 3 dyrektorów ponadpodstawowych szkół powiatowych

W dniu dzisiejszym tj. 30 marca odbyło się sto dziewiętnaste posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego. Istotnym punktem obrad było przyjęcie uchwał o powierzeniu funkcji dyrektorów 3 ponadpodstawowych szkół powiatowych takich jak:

• « Pierwsza