Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Powiat ze szpitalem pozyskał kolejne środki na rozbudowę lecznicy 2022-07-29, Piątek

Powiat ze szpitalem pozyskał kolejne środki na rozbudowę lecznicy

Jeszcze przed wybuchem pandemii Powiat Raciborski wspólnie ze Szpitalem Rejonowym im. dr Józefa Rostka w Raciborzu wnioskował o rozbudowę oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Od 1 sierpnia utrudnienia na skrzyżowaniu do Płoni 2022-07-29, Piątek

Od 1 sierpnia utrudnienia na skrzyżowaniu do Płoni

Od poniedziałku (01.08.2022 r.) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego w obrębie skrzyżowania ulic: Piaskowej - Sudeckiej - Szkolnej w Raciborzu.

Test syren alarmowych

W poniedziałek, 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

WSPÓŁPRACA „MIĘDZYPOWIATOWA” 2022-07-26, Wtorek

WSPÓŁPRACA „MIĘDZYPOWIATOWA”

Dzisiaj w Wodzisławiu Śląskim włodarze Powiatu Raciborskiego i Powiatu Wodzisławskiego podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego ubiegania się o unijne środki na zakup ekologicznych autobusów, które będą obsługiwać powiatowe przewozy, a także na proekologiczne inwestycje.

Ogłoszenie o naborze Prezesa Zarządu PKS w Raciborzu 2022-07-22, Piątek

Ogłoszenie o naborze Prezesa Zarządu PKS w Raciborzu

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Raciborzu zaprasza do składania ofert w postępowaniu celem wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu.

UWAGA NA UPAŁ ! OSTRZEŻENIE DLA POWIATU RACIBORSKIEGO!

Od godz. 16:30 dnia 20.07.2022 do godz. 20:00 dnia 23.07.2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia upału 3 stopnia w powiecie raciborskim.

FUNDACJA NA RZECZ SZPITALA Z NOWYM ZARZĄDEM 2022-07-20, Środa

FUNDACJA NA RZECZ SZPITALA Z NOWYM ZARZĄDEM

Dzisiaj, w Starostwie Powiatowym w Raciborzu, odbyło się Zgromadzenie Fundatorów Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

KOLEJNY SPECJALNY POJAZD OSOBOWY W NASZYM POWIECIE 2022-07-20, Środa

KOLEJNY SPECJALNY POJAZD OSOBOWY W NASZYM POWIECIE

Dzisiaj, na terenie Starostwa Powiatowego w Raciborzu, nastąpiło oficjalne przekazanie 9-osobowego minibusa z miejscem dostosowanym do przewożenia osób na wózku inwalidzkim.

UWAGA NA UPAŁ ! OSTRZEŻENIE DLA POWIATU RACIBORSKIEGO!

Od godz. 13:02 dnia 19.07.2022 do godz. 20:00 dnia 21.07.2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia upału 3 stopnia w powiecie raciborskim.

Nabór do szkół ponadpodstawowych, dla których organem jest Powiat Raciborski na rok szkolny 2022/2023 2022-07-19, Wtorek

Wczoraj odbyła się symulacja i przydział kandydatów do szkół prowadzonych przez powiat raciborski. Zakwalifikowano ogółem do powiatu raciborskiego 1201 uczniów. Wolnych miejsc na chwilę obecną jest 38.

• « Pierwsza