Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej 2020-03-18, Środa

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej

Starostwo Powiatowe przypomina, iż w Raciborzu w budynku przy ul. Sienkiewicza 3 funkcjonuje nocna i świąteczna opieka medyczna.

Laboratorium Analityczne w Raciborzu uruchamia punku pobrań 2020-03-18, Środa

Laboratorium Analityczne w Raciborzu uruchamia punku pobrań

Od jura, 19 marca 2020 r. Laboratorium Analityczne które działało przy Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu uruchamia Punkt Pobrań w budynku przy ul. Sienkiewicza 3 w Raciborzu (dawnym budynku krwiodawstwa) – informuje starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Triaż dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa 2020-03-18, Środa

Triaż dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą aby osoby, które obserwują u siebie gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie, szczególnie po kontakcie z osobami powracającymi z zagranicy, lub podejrzewają, iż miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-Cov-2 zgłaszały się do Szpitala w Raciborzu, do namiotów ustawionych na parkingu przed wejściem do Pogotowia Ratunkowego i Izby Przyjęć.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu przedstawia wykaz dostępnych poradni chirurgii urazowo ortopedycznych 2020-03-17, Wtorek

Z uwagi na czasowe zaprzestanie działalności poradni specjalistycznych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, który obecnie pełni funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, przedstawiamy wykaz najbliższych poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Komunikat w sprawie nadzoru sanitarnego uczestników spotkania w którym wziął udział Minister Środowiska Michał Woś 2020-03-17, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż decyzją służb medycznych wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu, które odbyło się 9 marca br. w Urzędzie Miasta w Raciborzu, któremu przewodniczył Minister Środowiska Michał Woś w ramach działań zapobiegawczych zostały objęte nadzorem sanitarnym poprzez kwarantanną domową.

Terenowy Punkt Paszportowy w Raciborzu nieczynny 2020-03-17, Wtorek

Terenowy Punkt Paszportowy w Raciborzu nieczynny

Punkt Paszportowy w Raciborzu, przy ul. Batorego 8/2, będzie nieczynny od poniedziałku 16 marca 2020 roku do odwołania, w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Wykaz specjalistycznych poradni ginekologicznych oraz chirurgii ogólnej z kontraktem NFZ 2020-03-17, Wtorek

W celu zabezpieczenia mieszkańców w dostęp do specjalistycznych usług medycznych Starostwo Powiatowe w Raciborzu przedstawia wykaz najbliższych poradni ginekologicznych oraz poradni chirurgii ogólnej sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Wykaz specjalistycznych poradni otolaryngologicznych z kontraktem NFZ 2020-03-17, Wtorek

Wykaz specjalistycznych poradni otolaryngologicznych z kontraktem NFZ

Z uwagi na czasowe zaprzestanie działalności poradni specjalistycznych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, który obecnie pełni funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, przedstawiamy wykaz najbliższych poradni otolaryngologicznych sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Fundacja wstrzymała udzielanie pomocy w wypełnianiu PIT 2020-03-16, Poniedziałek

Fundacja wstrzymała udzielanie pomocy w wypełnianiu PIT

Ze względu na wprowadzone środki ograniczające możliwości rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Zarząd Fundacji na Rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu wstrzymuje bezpłatną pomoc w wypełnianiu druków zeznań podatkowych dla darczyńców Fundacji.

UWAGA KRWIODAWCY POTRZEBNA KREW !! 2020-03-16, Poniedziałek

UWAGA KRWIODAWCY POTRZEBNA KREW !!

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.

• « Pierwsza