Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Przypominamy listę poradni i gabinetów lekarskich dostępnych dla mieszkańców powiatu 2020-04-16, Czwartek

Z powodu czasowego zaprzestania działalności poradni specjalistycznych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, który obecnie pełni funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, przedstawiamy listę najbliższych poradni sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski 2020-04-14, Wtorek

Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Polski. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego.

Informacja dotycząca sprowadzania zwłok i prochów z zagranicy 2020-04-14, Wtorek

Informacja dotycząca sprowadzania zwłok i prochów z zagranicy

W związku z § 8 pkt. 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zakazuje się sprowadzania z zagranicy i wywozu poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zwłok i szczątków ludzkich, z wyłączeniem szczątków powstałych ze spopielenia zwłok.

COVID-19 - Wymazobus kursuje m. in. w powicie raciborskim 2020-04-08, Środa

COVID-19 - Wymazobus kursuje m. in. w powicie raciborskim

Wczoraj ruszył w trasę wymazobus dla regionu Racibórz, Rybnik, Żory, Gliwice i Zabrze, współfinansowany przez jednostki samorządu terytorialnego, którego pracę koordynuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz raciborska i rybnicka inspekcja sanitarna.

Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY za okazany DAR SERCA 2020-04-08, Środa

Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY za okazany DAR SERCA

Starosta Raciborski wraz z Dyrekcją oraz Pracownikami Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu przekazują podziękowania wszystkim darczyńcom za okazany DAR SERCA. Pomoc ta, jest niezmiernym ułatwieniem w zmaganiu się z trudnościami z jakimi przyszło nam się zmierzyć w tym trudnym czasie.

Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii COVID-19 2020-04-07, Wtorek

Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii COVID-19

Starostwo Powiatowe informuje, iż w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w kraju oraz z wynikającymi z tego faktu ograniczeniami, Stowarzyszenie PERSONA udziela wsparcia psychologicznego dla osób objętych kwarantanną drogą telefoniczną oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej i SKYPA.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie wsparło DPS-y z ternu powiatu raciborskiego 2020-04-07, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie za pośrednictwem Agencji Rezerw Materiałowych przekazuje na rzecz jednostek pomocy społecznej środki ochrony indywidualnej oraz płyny dezynfekujące.

Usługa SENIOR-fon - wparciem dla seniorów 2020-04-07, Wtorek

Usługa SENIOR-fon - wparciem dla seniorów

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w dniu 30 marca 2020r. Samorząd Województwa Śląskiego uruchomił usługę w postacji specjalnej infolinii skierowanej do Seniorów Mieszkańców Województwa Śląskiego – Śląski Telefon dla Seniora SENIOR-fon.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wypłacił pierwsze środków w ramach tzw.Tarczy Antykryzysowej 2020-04-04, Sobota

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu już wypłacił pierwsze środki w ramach nowowprowadzonych instrumentów pomocowych dla przedsiębiorców z tzw. „Tarczy Antykryzysowej”.

Powiat Raciborski przekazuje 40 laptopów dla podległych jednostek oświatowych 2020-04-03, Piątek

Powiat Raciborski przekazuje 40 laptopów dla podległych jednostek oświatowych

Od 1 kwietnia br. wszystkie gminy oraz powiaty mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

• « Pierwsza