Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Poradnie specjalistyczne wracają na ul. Gamowską od 1 czerwca 2020-05-29, Piątek

Poradnie specjalistyczne wracają na ul. Gamowską od 1 czerwca

Już od poniedziałku, 1 czerwca, zostanie uruchomionych 11 poradni specjalistycznych na ul. Gamowskiej w Raciborzu. Trwają ostatnie prace przygotowawcze.

Odebrano nowy ambulans ze środków darowizny EKO-OKIEN 2020-05-29, Piątek

Odebrano nowy ambulans ze środków darowizny EKO-OKIEN

Dzisiaj miało miejsce przekazanie nowego ambulansu raciborskiej lecznicy zakupionego ze środków przekazanych szpitalowi w Raciborzu przez miejscową firmę Eko-Okna z siedzibą w Kornicach.

Uruchomienie możliwości bezpośredniej obsługi klientów w powiatowych jednostkach 2020-05-29, Piątek

Od 25 maja Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu przywraca możliwość bezpośredniej obsługi klientów po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie. Podobnie od 1 czerwca będzie działał Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3.

Sprawy wydziału Komunikacji i Transportu załatwisz pocztą lub w biurze podawczym 2020-05-28, Czwartek

Zgłoszenie zbycia pojazdu załatwisz korespondencyjnie. Wyrejestrowanie pojazdu oddanego do demontażu.

Dziś świętujemy 30 lecie polskich samorządów 2020-05-27, Środa

Dziś świętujemy 30 lecie polskich samorządów

Z okazji dzisiejszego Dnia Samorządu Terytorialnego, przypadającego właśnie w 30 rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w naszej ojczyźnie, Starosta Raciborski składa podziękowania i najlepsze życzenia wszystkim osobom, które obecnie tworzą samorząd.

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego 2020-05-27, Środa

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego

Starosta wraz z prezydentem chcą pozyskać środki na remont mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu 2020-05-27, Środa

Powiat Raciborski mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników mostu oraz zabezpieczenie potrzeb komunikacyjnych w ruchu drogowym, w piśmie skierowanym do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka podkreśla pilną potrzebę przeprowadzenia remontu mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu.

Oświadczenia Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody 2020-05-26, Wtorek

Oświadczenia Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody

Ostatnie wydarzenia dotyczące przekształcenia raciborskiego szpitala oraz konsekwencje tych decyzji spowodowały, że postanowiłem ustosunkować się do zarzutów i pomówień stawianych zarówno w anonimowych komentarzach jak i w medialnych wypowiedziach osób, które nie muszą za nic ponosić odpowiedzialności

Badania w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu 2020-05-26, Wtorek

Badania w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu

Dzisiaj odbyła się akcja badań kontrolnych pracowników Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2.

Realizacja wsparcia dla pracodawców 2020-05-26, Wtorek

Realizacja wsparcia dla pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu w ramach Tarczy antykryzysowej wypłacił już 10.280.000,00 zł na niskooprocentowane pożyczki dla pracodawców i przedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Rozpatrzono pozytywnie 2056 wniosków.

• « Pierwsza