Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Powiat przejmuje komunikację autobusową na linii Racibórz Rydułtowy 2020-06-17, Środa

Powiat przejmuje komunikację autobusową na linii Racibórz  Rydułtowy

Od dnia 4 maja br. Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu zrezygnowano z kursu autobusów na linii Racibórz – Rydułtowy (linia nr 14) skracając jej przebieg do granic administracyjnych Raciborza.

Ostrzeżenie meteorologiczne - możliwe burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem na obszarze całego województwa śląskiego.

Jest dofinansowanie do przebudowy kolejnych dróg w powiecie 2020-06-09, Wtorek

Jest dofinansowanie do przebudowy kolejnych dróg w powiecie

Powiat otrzymał dofinansowanie do realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Są nimi przebudowa odcinka drogi w Tworkowie oraz przebudowa odcinka ul. Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie raciborskim 2020-06-09, Wtorek

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie raciborskim

15 czerwca 2020r. rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Punkt Paszportowy w Raciborzu wznawia obsługę klientów 2020-06-08, Poniedziałek

Punkt Paszportowy w Raciborzu wznawia obsługę klientów

Od 15 czerwca zostanie uruchomiona obsługa klienta w raciborskim Punkcie Paszportowym zlokalizowanym w budynku starostwa przy ul. Batorego 8/2.

Maraton matur w reżimie sanitarnym 2020-06-08, Poniedziałek

Maraton matur w reżimie sanitarnym

W tym roku sesja maturalnych egzaminów jest inna, niż wszystkie. Ze względu na pandemię koronawirusa w Polsce egzaminy maturalne zostały przesunięte na termin czerwcowy oraz będą przeprowadzone zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Certyfikat Akredytacyjny dla raciborskiego szpitala 2020-06-05, Piątek

Certyfikat Akredytacyjny dla raciborskiego szpitala

Z satysfakcją informujemy, że Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, otrzymał w dniu 12 maja 2020 roku, Certyfikat Akredytacyjny nr 2020/15, wydany przez Ministra Zdrowia, potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla leczenia szpitalnego.

Nielimitowane środki na wsparcie dla pracodawców 2020-06-03, Środa

Nielimitowane środki na wsparcie dla pracodawców

Informujemy, że środki finansowe przeznaczone na realizację zadań w ramach Tarczy antykryzysowej są nielimitowane i nabór wniosków jest prowadzony w sposób ciągły. Wszystkie wnioski są realizowane na bieżąco i w dalszym ciągu można starać się o pożyczkę i dofinansowanie do wynagrodzeń.

Rejestrację pojazdu załatwisz korespondencyjnie

Pojazd możesz zarejestrować składając komplet dokumentów w biurze podawczym Starostwa lub wysyłając pocztą. Urzędnik zadzwoni by ustalić termin i godzinę odbioru dokumentów i tablic. Wniosek o rejestrację pojazdu: https://bip.powiatraciborski.pl/download/327.docx (we wniosku wpisz koniecznie numer telefonu kontaktowego)

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Raciborzu wznawia bezpośrednią działalność 2020-06-02, Wtorek

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Raciborzu wznawia bezpośrednią działalność

Informujemy, że Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Raciborzu wznawia bezpośrednią działalność począwszy od 1 czerwca br.

• « Pierwsza