Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Prawie 5 mln zł ze środków unijnych dla szkół podległych powiatowi 2020-08-03, Poniedziałek

Prawie 5 mln zł ze środków unijnych dla szkół podległych powiatowi

Rozstrzygnięto konkurs na dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów. Finansowanie odbywa się z środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Test syren alarmowych

W sobotę 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Bezpłatna komunikacja powiatowo-gminna dla seniora 2020-07-31, Piątek

Bezpłatna komunikacja powiatowo-gminna dla seniora

Powiat Raciborski jako organizator powiatowo-gminnego publicznego transportu zbiorowego nieustannie dokłada starań, aby podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej było jak najdogodniejszym sposobem podróżowania dla wszystkich pasażerów.

Trwa nabór ochotników do służby przygotowawczej

Wszyscy chętni, którzy wcześniej nie odbyli służby wojskowej, a chcieliby wstąpić w wojskowe szeregi Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku zaprasza do odbycia służby przygotowawczej.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych 2020-07-24, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego na posiedzeniu w dniu 21 lipca 2020 r., po zapoznaniu się z opinią Komisji konkursowej do oceny ofert złożonych w ramach otwartego konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

Życzenia Starosty Raciborskiego z okazji Święta Policji 2020-07-24, Piątek

Życzenia Starosty Raciborskiego z okazji Święta Policji

Z okazji przypadającego dziś ogólnopolskiego Święta Policji, w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Raciborskiego, składam wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym najserdeczniejsze gratulacje i życzenia

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na organizację gimnastyki korekcyjnej dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu raciborskiego 2020-07-20, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Nabór na wolne stanowisko pracy Kierownika Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu

Starosta Raciborski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Kierownika Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu przy ul. Klasztornej 9 w pełnym wymiarze czasu pracy.

Wojewoda Śląski z wizytą gospodarczą w powiecie raciborskim. 2020-07-16, Czwartek

Wojewoda Śląski z wizytą gospodarczą w powiecie raciborskim.

W związku z planowana inwestycją w Gminie Pietrowice Wielkie, na którą Powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, odbyło się spotkanie Wojewody Śląskiego z przedstawicielami Starostwa Powiatowego oraz lokalnej firmy EKO-OKNA, która partycypuje w inwestycji pokrywając wkład własny.

Ostatnie dwa dni na wybór szkoły ponadpodstawowej przez ósmoklasistów 2020-07-08, Środa

Ostatnie dwa dni na wybór szkoły ponadpodstawowej przez ósmoklasistów

Poniżej przypominamy obowiązujące terminy naboru na rok szkolny 2020/2021

• « Pierwsza