Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

„ABC EMPATII” JUŻ W POWIECIE RACIBORSKIM 2022-03-10, Czwartek

„ABC EMPATII” JUŻ W POWIECIE RACIBORSKIM

143 przedszkola, 195 szkół podstawowych, 15 szpitali (domów dziecka) w Polsce – tam już znajdują się bezpłatne komplety podręczników „ABC Empatii”, a liczba placówek wciąż rośnie.

UWAGA! Grupy przestępcze mogą wykorzystywać trudną sytuację w Ukrainie! 2022-03-09, Środa

UWAGA! Grupy przestępcze mogą wykorzystywać trudną sytuację w Ukrainie!

Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną.

Konsultacje społeczne w sprawie nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu 2022-03-09, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet 2022-03-08, Wtorek

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom najlepsze życzenia.

TRWA ZBIÓRKA DLA UKRAINY 2022-03-07, Poniedziałek

TRWA ZBIÓRKA DLA UKRAINY

- Postawa mieszkańców naszego powiatu jest godna podziwu, jestem bardzo wdzięczny za tak wielkie zaangażowanie i ogromne serce – zaznaczył Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, który odwiedził w piątek dwa punkty prowadzonych zbiórek dla Ukrainy w II LO oraz w CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

Środki na 2022 rok dla domów pomocy społecznej w celu przeciwdziałania skutkom rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 zostały przyznane 2022-03-02, Środa

5.376.286 zł – to środki dla województwa śląskiego przyznane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na 2022 r. z przeznaczeniem na pomoc dla domów pomocy społecznej w przeciwdziałaniu skutkom rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2.

JAK ZNALEŹĆ PRACĘ? INFORMACJE DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY (DWUJĘZYCZNE) 2022-03-02, Środa

JAK ZNALEŹĆ PRACĘ? INFORMACJE DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY (DWUJĘZYCZNE)

Gdzie uzyskać pomoc? Jakiej pomocy można się spodziewać? Z jakich usług poradnictwa zawodowego można skorzystać oraz linki przydatnych stron internetowych? – to m.in. te informacje zawarte są w ulotkach informacyjnych, jakie przygotowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a które udostępnił Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu.

OPIEKA MEDYCZNA DLA UCHODŹCÓW - NIEZBĘDNE INFORMACJE 2022-03-02, Środa

OPIEKA MEDYCZNA DLA UCHODŹCÓW - NIEZBĘDNE INFORMACJE

W związku z coraz zwiększą liczbą pytań mieszkańców, zwłaszcza osób przyjmujących pod swój dach uciekających przed wojną, przedstawiamy oficjalny komunikat NFZ w wersji polskiej oraz ukraińskiej, dotyczący dostępności polskiej opieki medycznej dla uchodźców z Ukrainy.

JESTEŚ PRACODAWCĄ I CHCESZ POMÓC UCHODŹCOM Z UKRAINY? 2022-03-02, Środa

JESTEŚ PRACODAWCĄ I CHCESZ POMÓC UCHODŹCOM Z UKRAINY?

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zaznacza, że uchodźcy z Ukrainy poza wsparciem w postaci miejsca do zamieszkania, pomocy medycznej i socjalnej potrzebują również miejsc pracy.

POMAGAMY UKRAINIE! 2022-02-28, Poniedziałek

POMAGAMY UKRAINIE!

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, dzisiaj rano w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się pilne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym obok Zarządu Powiatu udział wzięli wójtowie i burmistrzowie gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych z powiatu raciborskiego.

• « Pierwsza