Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego 2022-06-08, Środa

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Na jutro i pojutrze (9 i 10 czerwca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem w powiecie raciborskim.

Wręczenie nagród laureatom 30. edycji Powiatowego Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII” 2022 2022-06-06, Poniedziałek

Dzisiaj, 6 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu wicestarosta Marek Kurpis wręczył nagrody dla laureatów 30. edycji Powiatowego Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII” 2022. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Raciborzu.

Wybór kandydatów do Rady Nadzorczej PKS sp. z o.o. w Raciborzu 2022-06-06, Poniedziałek

Wybór kandydatów do Rady Nadzorczej PKS sp. z o.o. w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza nabór kandydatów na kadencję 2022-2025 Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu Sp. z o.o.

Otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie w roku 2022 programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie 2022-05-27, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn.: „Przeprowadzenie w roku 2022 programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.”

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu obchodzili XXXI rocznicę powstania Straży Granicznej 2022-05-26, Czwartek

Gospodarzem uroczystości był Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek, który przywitał przybyłych gości.

KORZYSTNE ZMIANY w WYDZIALE KOMUNIKACJI I TRANSPORTU 2022-05-25, Środa

KORZYSTNE ZMIANY w WYDZIALE KOMUNIKACJI I TRANSPORTU

Sukcesywne wprowadzanie praktycznych rozwiązań na rzecz przyjemniejszego, szybszego i bardziej komfortowego korzystania z usług Starostwa Powiatowego w Raciborzu to jeden z naszych priorytetowych celów.

Kolejne 20 mln. dla Powiatu Raciborskiego 2022-05-25, Środa

Kolejne 20 mln. dla Powiatu Raciborskiego

W dniu dzisiejszym w siedzibie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego starosta Grzegorz Swoboda wraz z członkinią zarządu Ewą Lewandowską oraz skarbnikiem powiatu Romanem Nowakiem podpisali nowe umowy na operację scalania gruntów, na łączną kwotę 20 mln.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 2022-05-23, Poniedziałek

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Wzorem lat ubiegłych pracownicy Referatu Edukacji zachęcają do skorzystania z prezentacji dot. wyjaśnienia zasad elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych.

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego 2022-05-20, Piątek

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Na dzisiaj i jutro (20 i 21 maja) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem w powiecie raciborskim.

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. 2022-05-20, Piątek

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw.

Od 3 stycznia 2022 r. każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej ‒ w uproszczonej procedurze ‒ dom do 70 m kw. zabudowy do celów mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat budowy „domu bez formalności”.

• « Pierwsza